ТРЕНЕР БУДУЋНОСТИ АНДРЕЈ ЖАКЕЉ: Знамо квалитет Звезде, ако будемо на максимуму можемо да играмо против њих
Тренер кошаркаша Будућности из Подгорице Андреј Жакељ изјавио је пред прву утакмицу полуфинала плеј-офа АБА лиге да његова екипа треба да одигра на свом максимуму како би победила Црвену звезду.
Кошаркаши Будућности дочекаће сутра од 21 час Црвену звезду у дворани "Морача" у Подгорици.
"Једва чекамо да почнемо ово полуфинале. Била је дуга пауза била између четвртфинала и полуфинала, имали смо времена да се одморимо и припремимо. Очекујем један добар меч, надам се са пуном двораном и подршком навијача", рекао је Жакељ, а преноси РТЦГ.
Он је навео да је његова екипа добро тренирала и да јој неће недостајати мотивација.
"Знамо квалитет Црвене звезде. Вратили су се неки повређени играчи. Сигурно је то тим нивоа Евролиге и тежак посао за нас. Морамо да испоштујемо договор, ако будемо на максимуму, можемо да играмо против њих", изјавио је тренер Будућности.
Жакељ је нагласио да Будућност мора да подигне интензитет у обрани у односу на утакмицу петог кола АБА лиге, када је Звезда тријумфовала у Подгорици.
"Немања Недовић је тад имао добар дан, али смо му и ми дозволили да се разигра. Фокус, чврстина и агресивност ће бити најважнији. Има доста фактора, али морамо више да се бавимо собом него њима", поручио је Жакељ.
Друга утакмица полуфинала између Црвене звезде и Будућности играће се 29. маја у Београду, а екипа која дође до две победе у серији пласираће се у финале АБА лиге.
У другом полуфиналу састају се Партизан и Дубаи.