У дербију Денвер разбио Милвоки, Јокић-Адетокумбо 31:31

ДЕНВЕР: У дербију водећих екипа обе конференције НБА лиге, Денвер је на свом терену убедљиво победио Милвоки са 129:106, а водећи асови две екипе, Никола Јокић и Јанис Адетокумбо, постигли су по 31 кош.
nba jokic

Денвер је у потпуности надиграо Милвоку сјајном партијом у другом полувремену, а Јокић је за 32 минута на терену постигао 31 кош, уз шест скокова и 11 асистенције. Пратили су га Џамал Мареј са 26 и Мајкл Портер Јуниор са 19 поена.

Код Милвокија Адетокомубо је постигао 31 кош и имао девет скокова и четири асистенције, док су тројица његових саиграча убацила по 13 поена.

Денвер је водећа екипа Западне конференције са 50 победа и 24 пораза, док је Милвоки први на Истоку са 53 победе и 21 поразом.

Кошаркаши Финикса победили Филаделфију, Сакраменто надиграо Јуту

Кошаркаши Финикса победили су на свом терену екипу Филаделфије 125:105 у ноћашњем мечу НБА лиге.

Најефикаснији у победничком тиму био је Девин Букер са 29 поена, док је Бизмак Бијомбо убацио 17. Код гостију, најбољи је био Тајриз Макси са 37 поена, док је Џоел Ембид имао 28 уз 10 скокова.

Сакраменто је на свом терену победио Јуту 121:113. У победничком тиму бриљирао је Кевин Уертер са 27 поена, док је Киган Мари убацио 22. У редовима Јуте истакао се Волкер Кеслер са 31 поеном, док је Очаи Агбаџи убацио 20.

Кошаркаши Бруклина надиграли су на свом терену Мајами 129:100. У редовима Бруклина истакао се Микал Бриџес са 27 поена, док је Камерон Џонсон убацио 23. Код гостију, најбољи су били Тајлер Херо и Макс Штрус, који су постигли по 23 поена.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Атланта - Индијана 143:130, Денвер - Милвоки 129:106 и ЛА Клиперс - Њу Орлеанс 110:131.