Воши трилер против Беовука у Београду

Беовук  - Војводина 91:92 (22:10, 24:27, 21:26, 24:29)
kosarka

Прави трилер виђен је на мечу између Беовука и Војводине у 11. колу КЛС, а поново је сјајан финиш црвено – белих одлучио победника.

Опет су Новосађани, као и на претходном гостовању ( против Тамиша) дозволили домаћину солидну залиху након првих 10 минута, али онда су Новосађани заиграли у свом стилу: брзо, агресивно са транзицијом и великим бројем напада и  из минута у минут су топили предност Београђана.

Три минута пре краја имали су домаћи шест поена вишка (86:80), али онда се упорност црвено – белих исплатила. Уследило је изјадначење, па вођство Воше након тројке Стојановића (87:89). Матијашевић је погодио једно слободно бацање, Јањић тројку, па је за три поена био прецизан и бек Беобука Драговић. На 44 секунде пре краја, испоставиће се, постављен је коначан резултат, јер поена више није било. Воша је успела да се одбрани и дође до врло вредне, пете победе у шампионату.

Д. Кн.

БЕОГРАД: Хала “Мега фактори”, гледалаца: 200. Судије: Белошевић, Стрика, Свркота.

БЕОВУК: Матијешевић 19, Драговић 6 (7 ас), Неранџић 12 (9 ск), Војиновић 9, Петрић 9, Јевђенић 2, Ребић, Марјановић 15, Мусић 8, Лазаревић, Максимовић 11, Безбрадица.

ВОЈВОДИНА: Зарић 8, Стојановић 8, Бербаков 3 ( 5 ас), Јањић 28 (9 ск), Бјелица 10 (6 ас), Бранковић 14, Прица 6, Чабрило 2, Атанасов 14 (9 ск), Бировљев, Опачић, Матовић 2.