Звезда боља од Меге за крај серије пораза

Кошаркаши Црвене звезде прекинули су серију од четири узастопна пораза и победили Мегу у 4. колу АБА лиге 88:70 (22:19, 22:21, 30:15, 14:15).
kosarka

Сада актуелни првак регионалног такмичења има скор од две победе и два пораза, а тријумф је обезбедио одличном игром у трећој деоници, коју је добио с 15 поена предности.

Добро се Мега држала у првих 20 минута, које је фаворизовани домаћин добио резултатом 44:40, али је онда уследио период у којем су кошаркаши тренера Андрије Гавриловића одиграли одлично. На завршетку тог дела резултат је био 74:55 за Звезду и извесно је било да је победник сусрета решен. Међутим, ученици тренера дејана Милојевића су у завршној четвртини кренули много боље и успели да приђу на минус 10 поена. На њихову жалост, било је то све, поново су црвено-бели додали гас и освојили два важна бода, а у њиховој игри предњачили су расположени Дејан Давидовац, Џејмс Гист, Стратос Перпероглу и Били Берон.