Српске одбојкашице остале без Гран прија, за бронзу са Кином

НАНЂИНГ: Женска одбојкашка репрезентација Србије није успела да се пласира у финале завршног турнира Гран прија у кинеском Нанђингу, пошто је изгубила од Бразила са 3:1 (20:25, 25:23, 25:14, 25:23).
Blok Brazila

За трећу бронзу у овом такмичењу играће са домаћином Кином. Биће то реприза финала Олимпијских игара јер су Италијанке савладале Кину са 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 27:25). Иако су наше девојке биле веома добре почетком сусрета, како је време одмицало, тако су падале у игри, биле неорганизоване и казна је дошла.

Мотивисано је Србија ушла у меч, доминирала је Тијана Бошковић која је готово сама одиграла цео први сет. Србија је њеним нападима повела 1:0 у сетовима, а тај период игре завршен је блоком Рашићеве. У наставку меча Бразил је преузео ствари у своје руке. Бориле су се Српкиње, али је ривал блоком преузео контролу, као и веома добром игром у одбрани и брзим нападима и брзо изједначио после неизвесне завршнице.

Трећи сет је протекао у потпуној доминацији ривала. Резултат 23:13 и на крају 25:14 то потврђује. Четврти период игре је био неизвестан до самог краја. Повеле су Српкиње 5:3, али су Бразилке убрзо изједначиле па је уследила игра поен за поен. На други обавезни предах противнице су отишле са предношћу од 16:13, а тек у самој завршници Србије је стигла ривала. На крају Бразил завршава сет блоком над Тијаном Бошковић за 25:23.

„Приметно је да у последњем периоду не играмо на нивоу на ком можемо, што је био случај и против Бразила. Обично волим да кажем сељачка одбојка, у смислу да имамо одређене играче с карактеристикама доброг напада и да очекујемо да ће све лопте проћи и да ћемо тако победити. Тако се не добија добра екипа. Играли смо веома слабо, могу да схватим да се деси да не буде дан, али много ситуација не да нисмо решили, већ се нисмо организовали, што је раније ретко био случај. Против Бразила смо заиста играли слабо и надам се да ћемо моћи колико-толико то да променимо и играмо за нијансу боље, што би нам дало наду да можемо да победимо у утакмици за треће место“, рекао је селектор Србије Зоран Терзић.

М. Р.

СрбијаБразил 1:3 (25:20, 23:25, 14:25, 23:25)

НАНЂИНГ: Хала Олимпијског спортског центра, гледалаца: 4.000, судије: Мокри (Словачка), Родризег (Шпанија).

СРБИЈА: Буша, Малагурски, Живковић 1, Малешевић 1, Антонијевић 2, Михајловић 9, Вељковић 7, Пушућ (л2), Бјелица, Ствановић 3, Рашић 13, Бошковић 33, Миленковић 3, Благојевић (л1).

БРАЗИЛ: Фереира, Камеиро, К. Да Силва 2, А. Да Силва 7, Монтибелер 4, Рацке 1, Каишета 24, Переира 10, Франциско, Соуза (л2), Коста 11, Пинто (л1), Корка 9, Марињо 1.