Лига нација: Одбојкашице Србије поражене од Турске

Подмлађена женска одбојкашка рерпезентација Србије изгубила је данас од Турске са 3:2, по сетовима 25:21, 18:25, 25:23, 22:25 16:14 у првој утакмици Лиге нација у Риминију.
Odbojkasice Srbije

Иако су поражене од Турске, одбојкашице Србије приказале су одличну игру у првој утакмици Лиге нација и биле су надомак великог изненађења, јер су у знатно подмлађеном саставу парирале фаворизованим противницама које су у италијански Римини дошле с најјачим тимом. Два пута су изабранице Александра Владисављева изједначавале у сетовима, да би се у петом држале до краја, али су у егал завршници поене, ипак, препустиле искуснијим ривалкама. Одиграле су онако како је управо селектор то и желео, храбро од првог до последњег минута. Победу су испустиле после два и по сата игре, али им је припао вредан бод.

Већ у првом сету наше репрезентативке ставиле су до знања Турској да се неће “прошетати” до тријумфа. Држале су корак до краја, али нису успеле да заврше посао како су прижељкивале. Зато јесу у другом сету, који су експресно и убедљиво добиле. Великом предношћу од 20:12 трасирале су пут до изједначења. Имале су Српкиње прилику да поведу, у трећем су преокренуле (17:14), али је Турска узвратила истом мером и ипак добила тај сет за 2:1. Наше девојке су избориле останак у утакмици пошто у четвртом сету нису испуштале предност, док је велика неизвеност виђена у одлучујућем, петом. Ривалке су се смењивале у вођству, Србија је успела да се врати из минуса од три поена када је губила 12:9, а на крају јој је фалило и мало среће, па су Туркиње дошле до тријумфа.

Србија у среду од 16 часова игра против Пољске.

К. Б.

ТурскаСрбија 3:2 (25:21, 18:25, 25:23, 22:25, 16:14)

РИМИНИ: Дворана Сајма, без присуства публике, судије: Ролф (САД), Касамигела (Аргентина).

ТУРСКА: Акоз, Озбај 1, Сеноглу 4, Еркан 1, Калискан, Баладин 8, Гувели 1, Исмаилоглу 4, Ајкач, Ајдемир 1, Боз 16, Ердем 16, Гунеш, Калац 11, Каракурт 14.

СРБИЈА: Лазовић 18, Царић 23, Узелац, Јакшић 1, Коцић 10, Лозо 17, Ђорђевић, Медић 11, Марковић, Савић 3, Делић, Ђурђевић, Гочанин, Миросављевић 1.