Нема лаких противника: Преокрет одбојкаша Србије за тријумф над Египтом

Одбојкаши Србије остварили су другу победу на квалификационом турниру за Олимпијске игре у Паризу 2024. године пошто су у Токију у трећем колу групе Б савладали Египат 3:1.
odbojka

„Орлови“ су свесни да нема лаких противника јер је улог заиста велики, а то се показало и у још једном дуелу пошто су Египћани повели 1:0, али је екипа селектора Игора Колаковића успела да преокрене и следећа три сета добије убедљивим резултатом.

Следећи противник нашој репрезентацији која 12 година није учествовала на олимпијским играма биће Финска у среду од 6 часова ујутру. Србија је фаворит и у овом дуелу, али после изненађујућег пораза од Турске и изгубљеног првог сета од Египта, треба бити опрезан и максимално концентрисан. Српски тим има и тријумф из другог кола над Тунисом.

Србија – Египат 3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16)

ТОКИО: Дворана Јојоги, гледалаца: 1000, судије: Буркијевич (Пољска), Пучер (Италија).

СРБИЈА: Ивовић 14, Ковачевић 13, Лубурић 12, Недељковић 9, Машуловић 6, Крсмановић 2, Кујунџић 2, Тодоровић 2, Подрашчанин 1, Капур (либеро), Батак, Перић, Атанасијевић, Крстески (либеро).

ЕГИПАТ: Хаикал 12, Иса 11, Масуд 9, Сеоди 8, Афифи 7, Абдала 3, Катер 1, Али 1, Омар 1, Елакани, Хасан (либеро), Норелдин (либеро), Еиса, Саједин.