Следи други турнир у Београду
ОДБОЈКАШИЦЕ СРБИЈЕ ОПЕТ ПРОКОЦКАЛЕ 2:0: Канада славила у тај-брејку, наша селекција без победе на првом турниру Лиге нација
Поново је остао жал за пропуштеном приликом одбојкашица Србије да забележе победу на првом турниру Лиге нација у Канади.
Сада је подмлађена екипа коју је предводио Бранко Ковачевић поново била на корак од тријумфа јер је повела 2:0 у сетовима, али је домаћин на крају славио 3:2.
Од трећег сета Канада је заиграла много боље и сјајно је сервирала, нарочито Кира ван Рајк (девет асова) и потпуно преокренула меч. Србија је први турнир завршила са само три освојена бода, али и без победе. Са четири пораза заузима 17. место, претпоследње на табели. Пропустила је прилику да слави и против Доминикане и Бугарске, пошто је имала меч лопте, а пре тога вођство од 2:0 у сетовима, док су Јапанке биле убедљиво боље (3:0).
Сада следи други турнир Лиге нација чији домаћин ће бити Србија, од 18. до 22. јуна у Београдској арени. Наше одбојкашице играће најпре против Сједињених Америчких Држава (18. јун, 20 часова), па Немачке (19. јун, 20), Француске (21. јун, 20) и Пољске (22. јун, 20). На турниру ће учествовати и Холандија, али се српска селекција неће срести с њом.
Србија – Канада 2:3 (25:20, 25:18, 20:25, 18:25, 12:15)
ОТАВА: ТД арена, гледалаца: 2000, судије: Чоји (Ј. Кореја), Де Араухо (Бразил).
СРБИЈА: Дангубић 15, Осмајић 1, Мирковић 2, Куртагић 18, Узелац 23, Јегдић (либеро), Зеленовић 7, Милојевић, Киров 3, Букилић 13, Перовић 3, Гочанин (либеро), Мијатовић, Ивановић 2.
КАНАДА: Вотсон (либеро), Ван Рајк 33, Мурман , Вајт 5, Митровић 9, О'Рајли 1, Хоу 8, Гузен 3, Џост (либеро), Смрек, Маљио 6, Пеланд, Токбум 3, Ендруз.