СП Италија-Бугарска: Нова победа Србије, следећа је Русија

БАРИ: Српска одбојкашка репрезентација остварила је трећи тријумф на Светском првенству, након што је савладала Аустралију 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:19) у 4. колу Ц групе у Барију.
Odbojkasi Srbije/OSS

(Од нашег специјалног дописника)

Одбојкаши Србије дошли су до треће победе на Светском првенству. Шкрипало је на почетку, противник је био изузетно мотивисан против фаворизованог српског тима, што је успео да крунише добијањем другог сета. На томе су се, међутим, завршиле њихове наде за евентуално изненађење.

Никола Грбић определио се за јаку стартну поставу са Ивовићем, Лисинцем, Атанасијевићем, Петрићем, Подрашчанином и Јововићем. Аустралија, која је намучила и Американце, одмах је показала да је за многе незгодан противник и убојитим нападима повела је 7:3. На крилима одличних сервиса Подрашчанина Србија је направила серију 4–0 и дошла до изједначења – 7:7, а потом је и повела први пут (10:9). Србија није могла да се похвали добром игром у блоку, али када је Подрашчанин опет стао на сервис линију, коначно је дошла до два поена предности (17:15). Битна лопта „кенгура“ завршила је у ауту, а асом Ивовића Србија је у завршницу ушла са 21:17. Тукао је Петрић аустралијски блок по прстима за великих 23:18, а другу сет лопту реализовао је Подрашчанин и Србија је повела 1:0.

Мучила се Србија у другом сету. Повела је ипак 11:8, али су разиграни Аустралијанци преко расположеног Стејплса изборили изједначење (17:17). Није имала лак посао наша селекција, а неспоразум на пријему допустио је и преокрет ривала (21:19). Опет је каснио блок Србије па су Керол и два пута Грејем лако прошли у нападу и стигли су надомак победе у овом сету (24:21). Петрић је смечовао у мрежу и поклонио последњи поен Аустралији која је изједначила на 1:1.

Водила је Србија од почетка трећег сета (5:2), али је ривал упорно дисао за вратом. После два снажна напада Атанасијевића и блока Лисинца повећала је вођство на 9:5. Подигли су наши одбојкаши ниво игре и на другом техничком тајм–ауту имали су плус 7 – 16:9. Разиграо се Ивовић, за Атанасијевића Аустралија није имала решења и уз грешке противника Србија је лако повела 2:1. У истом стилу су Грбићеви пулени одиграли и четврти сет, који су добили без већих проблема.

Селекција Србије у понедељак је слободна, а у уторак од 20.30 очекује је тежак меч против Русије, екипе која је међу фаворитима за освајање титуле.

СрбијаАустралија 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:19)

БАРИ: Хала „Палафлорио“, гледалаца: 5.000, судије: Ортиз (Порторико), Санчез (Шпанија).

СРБИЈА: Лисинац 18, Петрић 16, Подрашчанин 13, Атанасијевић 12, Ивовић 11, Ковачевић 3, Катић 1, Јововић 1, Лубурић, Мајсторовић (л).

АУСТРАЛИЈА: Стејплс 12, Грејем 10, Керол 10, Мот 6, Вилијамс 5, Сандерсон 3, Пасијер 1, О'деа 1, Вокер 1, Смит, Пикок, Пери (л).