Суперлига: Шампион укротио неугодне Љижане

Јасно је да сви долазе у Нови Сад и те како мотивисани да против шестоструког узастопног шампиона одиграју што боље, па је тако и Спартак из Љига доста намучио одбојкаше Војводине на почетку Суперлиге.
Дневник/Ф. Бакић

Иако су у првом колу црвено-бели славили максималним резултатом, морали су добро да запну како би то постигли.

Када су први сет добили "на мишиће" чинило се да су преломили утакмицу, али су гости и у наставку успели да се разбуде и закувају ствари на терену.

Иако су на почетку константно били у заостатку, неколико пута и три поена, Новосађани су тек у завршници преокренули. Љижани добру игру против успаване Воше нису крунисали добијањем првог сета, јер посао нису одрадили до краја. При резултату 23:23 направили су грешку и поклонили сет лопту домаћину, коју је блоком Мехић одмах преточио у вођство од 1:0.

Парирали су гости екипи Слободана Бошкана и у другом сету, чак су и повели 18:15 и били у егалу до 22:22, када су везали два аута, а Зечевић је био сигуран за 25:22 и 2-0.

Слично је било у трећем, када су се вратили из минуса од четири поена, изједначили су на 18:18, али је домаћин серијом 4-0 трасирао пут ка тријумфу.

Војводина - Спартак Љиг 3:0 (25:23, 25:22, 25:21)

НОВИ САД: Мала дворана Спенса, гледалаца: 100, судије: Цветковић (Београд), Рољ (Инђија).

ВОЈВОДИНА: Симић 5, Бајандић, Зечевић 15, Негић (либеро 1), Рудић 6, Убипарип 12, Мишковић (либеро 2), Антуновић, Вилимановић, Перовић, Буцуљевић, Парапунов, Крсмановић, Мехић 13.

СПАРТАК ЉИГ: Пантић (либеро 2), Вукадиновић, Мићић, Мирковић 14, Матић 2, Радовић 15, Главинић 13, Грковић, Медак (либеро 1), Халиловић, Благојевић, Коничанин 3, Илић 2, Савић 4.