ОДБОЈКАШИ ВОЈВОДИНЕ ПРЕКИНУЛИ ЦРНИ НИЗ: Инјекција самопоуздања за плеј–оф

Оно што је одбојкашима Војводине било најпотребније у овом тренутку јесте победа над Рибницом у последњем, 22. колу Суперлиге – 3:1 (25:10, 21:25, 25:12, 27:25).
odbojka

Овим су црвено–бели прекинули низ од четири пораза у првенству и добили су потребну инјекцију самопоуздања пред почетак најважнијег дела сезоне, плеј-оф.

Новосађани су сада на скору од 14 тријумфа и осам пораза и чекаће исходе преосталих утакмица последње рунде како би сазнали које ће место на табели заузети, као и име ривала у завршници шампионата која почиње 27. марта.

Одлучио се Наранчић да утакмицу одигра са другом дијагоналом, па је на месту коректора био Бранко Копитић, а креатор игре искусни капитен Жарко Кисић.

Прва два сета протекла су у изједначеној борби у којој је најпре Воша успела у завршници да направи искорак захваљујући низу од три поена Копитића и грешкама гостију, али у финишу другог није поновила такву игру. Попустила је када је било најпотребније, а после изједначења 21:21, Рибница је серијом 4–0 изједначила (1:1).

Новосађани су у трећој деоници подсетили на боље партије ове сезоне. Наранчић је заменио примача, Елезовић је ушао уместо Убипарипа, Бајандић је забележио два аса, Кисић један и убрзо је Воша имала 14:7. Била је у налету и предност је постала двоцифрена (21:11) чиме је трасиран пут ка 2:1.

У егал завршници четвртог сета Воша је прва стигла до сет лопте (24:22). Борбена Рибница је везала три поена, имала сет лопту, али су Копитић, Рудић и Елезовић ставили тачку на овај дуел.

Војводина – Рибница 3:1 (25:10, 21:25, 25:12, 27:25)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 100, судије: Милошевић (Београд), Симић (Обреновац).

ВОЈВОДИНА: Ђогић (либеро), Бајандић 11, Милановић, Рудић 5, Елезовић 3, Убипарип 7, Мишковић (либеро), Станковић, Кокеза, Кулпинац, Кисић 2, Дакић, Савовски 8, Копитић 28.

РИБНИЦА: Стефановић 1, Тодоровић 8, Зубљић, Костић, Алексић 4, Гајовић 6, Миљковић 6, Чоловић, Бојовић 33, Маричић, Живановић 1.