Каратисткиња Јована Прековић одбранила светску титулу

ДУБАИ: Српска каратисткиња Јована Прековић одбранила је титулу првака света у категорији до 61 килограма на шампионату које се одржава у Дубаију.
j

Јована је у финалу победила Украјинку Аниту Серогину резултатом 2:1 и тако је одбранила светско злато које је освојила у Мадриду 2018. године.

У фантастичној 2021. години 25-годишња Аранђеловчанка постала је и шампионка Европе, а круна сезоне биле су Олимпијске игре у Токију, где је такође освојила најсјајније одличје.

Српски каратисти сутра имају прилику за још једну злато, пошто се мушки тим пласирао у финале.

Вучић: Свака част, Јована!

Председник Србије Александар Вучић честитао је каратисткињи Јовани Прековић на златној медаљи на светском првенству.

Најискреније честитке Јовани Прековић за освојену златну медаљ на Светском првенству у Дубаију! Свака част, Јована! Тако се брани титула првакиње света! Хвала на свему!, написао је председник Вучић на Твитеру.