overcast clouds
16°C
05.05.2025.
Нови Сад
eur
117.1924
usd
103.0353
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Кијев забранио спортистима да учествују на такмичењима са Русима и Белорусима

14.04.2023. 10:44 10:52
Пише:
Фото: Youtube Printscreen

КИЈЕВ: Украјина је данас званично забранила својим спортистима да се такмиче на догађајима у којима учествују руски и белоруски такмичари.

Украјина је забранила својим националним спортским тимовима да се такмиче на олимпијским, параолимпијским и другим догађајима који укључују такмичаре из Русије и Белорусије, саопштило је данас министарство спорта.

Уредбу објављену током ноћи на сајту Министарства спорта потписао је заменик министра Матвиј Бидни, преноси Ројтерс.

Како се наводи, одлука, коју су критиковали неки украјински спортисти, је уследила након што је Међународни олимпијски комитет (МОК) изазвао незадовљство Кијева тиме што је омогућио руским и белоруским спортистима да се такмиче под неутралном заставом. Украјина је раније упозорила руководства својих спортских савеза да ће им одузети статус ако се њихови спортисти на међународној сцени буду такмичили са Русима и Белорусима.

Пише:
Пошаљите коментар