Мото ГП: Квартараро победио у Барселони

БАРСЕЛОНА: Возач Јамахе Француз Фабио Квартараро победио је на трци за ВН Каталоније у Мото ГП шампионату на стази у Барселони.
m

Актуелни светски шампион је до тријумфа остварио време од 40 минута, 29 секунди и 36 стотинки.

Друго место припало је Шпанцу Хорхе Мартину, који је за победником каснио 6,43 секунде. Трећи је био Француз Жоан Зарко.

Са прве позиције трку је почео Алеш Еспаргаро, а иза њега био је Франческо Бањаја, а Квартараро је стартовао као трећи.

Француз је одмах преузео прво место, а онда је Такаки Накагами пао и оборио Бањају и Алекса Ринса.

Квартараро је у последњи круг ушао као водећи, док је Еспаргаро био други.

Шпанац је прошао кроз циљну равнину и почео да слави са навијачима мислећи да је трка готова.

Еспаргаро је добио поруку из бокса да трку настави, али је на крају освојио тек пето место.

Квартарарао води у генералном пласману возача са 147 бодова, а други је Еспаргаро са 125.

Наредна трка биће вожена 19. јуна за Велику награду Немачке на стази Саксеринг.