Пет медаља за српске боксере у Будви, златна Ћирковић

БУДВА: Српски боксери освојили су пет медаља на међународном турниру “Јадрански бисер” у Будви, најстаријем боксерском такмичењу у Црној Гори.
boks

Турнир је ове године одржан 31. пут, уз учешће младих 111 боксера и боксерки из 19 земаља и био је генерална проба за Европско првенство, које ће се од 10. до 22. априла одржати у Софији.

Златну медаљу за Србију освојила је Сара Ћирковић, чланица Обилића из Зворника и актуелна вицешампионка Европе, сребрним медаљама окитиле су се Драгана Јовановић из БК Сомбор и Ђина Милетић из БК Чачак.

У мушкој конкуренцији бронзане медаље освојили су Растко Симић из БК Лозница и Дарко Ђукановић из БК Рокица Лозница.

Боксерке је преводио тренер репрезентације Србије Мирко Ждрало, а боксере Ненад Васиљевић.