light rain
11°C
08.05.2025.
Нови Сад
eur
117.2128
usd
103.3167
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

СТЕФАН ПИЛИПОВИЋ ИЗ ВРБАСА НАЈБОЉИ БОКСЕР КУПА НАЦИЈА: Чарнок ствара шампионе

07.05.2025. 14:47 14:49
Пише:
Извор:
Дневник
Куп нација Врбас
Фото: Куп нација Врбас

Боксерски репрезентативац Србије Стефан Пилиповић освајач је Деветог међународног јуниорксог Купа нација. Пилиповић је представник БК Чарнок из Врбаса где се такмичење и одржало.

 Куп нација трајао је пет дана, а учестововало је више од 100 боксерки и боксера из десет држава, међу којима су биле Русија и Казахстан.

Пилиповић је боксовао је у полутешкој категорији до 80 килограма и у финалу је нокаутом у првој рунди победио Бењамина Златановића из Босне и Херцеговине. Освојио је турнир и добио пехар за најбољег борца турнира и златну медаљу.

– У Врбасу је приређен својеврсни ужитак за све љубитеље ове племените вештине. У екипној конкуренцији, код момака, Србија је заузела прво место, док су девојке трећепласиране. Веома смо задовољни, посебно што су боксери из наше државе, али и из нашег клуба остварили изванредне резултате и скренули пажњу на себе, а самим тим и најавили озбиљне каријере у будућности - тренер БК Чарнок Игор Шкундрић који је био и председник Организационог одбора Купа нација. 

Међу јуниорима и члановима репрезентације Србије издвојили су Марко Студен и Огњен Чурчић који су се, такође, окитили медаљама. Студен је у категорији до 63 килограма освојио сребрну медаљу, док је Ћурчић у категорији до 83 кг обезбедио бронзу. 

БК Чарнок ће идуће године прославити 20 година постојања, па ће то бити додатни мотив да Куп нација буде организован у посебном руху.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар