Три медаље у Братислави за српске кајакаше

БРАТИСЛАВА: Првог дана такмичења на Међународној регати у Братислави веслане су трке у дисциплинама на 1000 метара. Српски такмичари освојили су три медаље: једно сребро и две бронзане.
k

Јуниорке Србије Дина Бацељ и Каталин Гере освојиле су сребрну медаљу у двоседу на 1000 метара на регати у Братислави, пошто су у финалу трку извеслале за 3 минута и 49,44 секунде. Злато и бронза припали си посадама Пољске. Друга српска посада К2-1000 у конкуренцији јуниорки, Јенифер Бошњак и Јана Сарић, заузела је пето место (3:53,200).

Јуниорка Дуња Станојев освојила је бронзану медаљу у једноседу на 1000 метара. Дуња је у финалу трку извеслала за 4 минута 02,754 секунде. Злато је припало словачкој такмичарки Бјанки Сидовој (3:55,779), док је сребро освојила Јелизавета Фјодорова из Естоније (4:00,210). Друга представница Србије у К1-1000, Каталин Гере у финалу је заузела седмо место (4:13,906).

Николас Андрић и Игор Суботић освојили су такође бронзану медаљу у Братислави. Њих двојица су у двоседу на 1000 метара трку извеслали за 3 минута и 22,480 секунди. Злато и сребро освојиле су посаде Пољске.

Друга посада К2-1000, Дамир Икић и Вељко Вјештица, заузела је седмо место (3:29,760).

Лука Мањенчић у једноседу на 1000 метара заузео је шесто место у финалу. Лука је кроз циљ стигао за 3 минута и 41.74 стотинке. Игор Суботић заузео је девето место у Б финалу, пошто је у трку извеслао за 3:55,8. То му је у укупном пласману донело 18. место.

Девојчице

Најмлађа такмичарка у српској екипи, Жофи Хорват, такмичење у једноседу на 1000 метара завршила је на седмом месту у времену 4 минута и 22,720 секунди.

Дечаци

Стеван Стојанов такмичење у једноседу на 1000 метара у Братислави завршио је у полуфиналу, пошто је кроз циљ прошао као седми (4:09,220), иако је веслао боље него у квалификацијама.

Другог дана такмичења у главном граду Словачке веслаће се трке на 500 метара.