Прва лига Србије у рвању: Шампионски старт Суботичана

На првом турниру Прве лиге Србије у Спортској хали „Бање Кањижа“ на мегдан су изишле екипе суботичког Спартака, Сенте, Радничког и Сокола из Сомбора и домаћег Потисја.
1

Због недавног Светског првенства, првенство се ове сезоне одржава у измењеном формату.

Екипа актуелног шампиона Спартака доминирала је са четири победе, од којих су оне против Радничког и Сокола била максималним резултатом. У два меча у екипи Спартака победама је допринос дао олимпијски победник и освајач сребра на минулом Светском првенству Давор Штефанек. Давор је на плећа у 5.минуту, положио брата Марија, који наступа за Кањижане, док му је у мечу против Сокола за победу тушем против Милана Рељића требало два минута и 38 секунди. Суботичанима су, без Штефанека у саставу, донекле на моменте успели да парирају Сенћани и „уштину“ три победе, док су Кањижани узели само поен.

Добру форму показали су и Кањижани остваривши победу против против увек неугодних комшија из Сенте 6:2, а исти учинак забележили су и против Сокола. Сенћани су наступили са половичним успехом, остваривши две победе против екипа из Сомбора, а поразе су претрпели од Суботичана и Кањижана.

Најборбенији и најзанимљивији на кањишким струњачама био је градски дерби сомборских екипа Радничког и Сокола који је завршен 4:4, али је Соко успешнији јер су његови борци извојевали три победе тушем, а ривали смао једну. У том окршају у саставу Сокола бриљирали су Петар Павлуковић, Сава Мијоковић и Никола Дедић, док су у противничким редовима највише показали Стефан Рашовић и искусни Милан Марић.

РЕЗУЛТАТИ Спартак – Раднички (СО) 8:0, Сента – Потисје 2:6, Соко – Спартак 0:8, Раднички (СО) – Сента 1:7, Потисје – Спартак 1:7, Соко – Раднички (СО) 4:4, Сента – Спартак 3:5, Потисје – Соко 6:2, Раднички (СО) – Потисје 1:7, Сента – Соко 7:1.

Сента – Спартак 3:5

Спортска хала „Бање Кањижа“, гледалаца 150. Судије: Радомир Аћић и Арон Табороши.

РЕЗУЛТАТИ: 60 кг: Агоштон – газдаг 0:1 (техн. Туш у 1.минуту), 67 кг: Орчик – Т. Нађ 0:1 (туш у 1.минуту), 72 кг: Фекете – С. Нађ 0:1 (техн. Туш у 3.минуту), 77 кг: Вамош – Цупак 1:0 (техн. туш у 1.минуту), 82 кг: Вуковић – Зерге 1:0 (на поене 3:2), 87 кг: Бало – Тот 1:0 (техн. туш у 3.минуту), 97 кг: Алмаши – Иветић 0:1 (3:6), 130 кг: Живковић – Боснић 0:1 (туш у 1.минуту).

Соко – Раднички (СО) 4:4

Спортска хала „Бање Кањижа“, гледалаца 150. Судије: Даниел Штефанек и Немања Томић.

РЕЗУЛТАТИ: 60 кг: Павлуковић – Ковач 1:0 (туш у 1.минуту), 67 кг: Олујић – Лишчевић 0:1 (6:7), 72 кг: Гајић – Марић 0:1 (техн. туш у 3.минуту), 77 кг: Мијоковић – Јерковић 1:0 (туш у 1.минуту), 82 кг: Дедић – Балаж 0:1 (туш у 2,минуту), 87 кг: Кодрић – Гаврић 1:0 (техн. туш у 2.минуту), 97 кг: Петраковић – Рашовић 1:0 (туш у 2.минуту), 130 кг: Јарић – Липајић 0:1 (7:11).

Потисје – Спартак 1:7

Спортска хала „бање Кањижа“, гледалаца 150. Судије: Ненад Ненадић и Првослав матовић.

РЕЗУЛТАТИ: 60 кг: Лошонц – Газдаг 0:1 (техн. туш у 2.минуту), 67 кг: АронВрабел – Т. Нађ 0:1 (предаја), 72 кг: Шарњаи – С. Нађ 0:1 (техн. туш у 2.минуту), 77 кг: М. Штефанек – Д. Штефанек 0:1 (туш у 5.минуту), 82 кг: пењов – Зерге 0:1 (техн. туш у 4.минуту), 87 кг: Ковач – Тот 0:1 (техн. туш у 2.минуту), 97 кг: Акош Врабел – Иветић 0:1 (техн. туш у 5.минуту), 130 кг. Божо – Боснић 0:1 (техн. туш у 4.минуту).

Текст и фото: М. Митровић