ДРУГА ПОБЕДА У СЕЗОНИ: Рукометашице Воше голом разлике боље од Крушевљанки

Рукометашице Војводине савладале су Напредак из Крушевца са 26:25 у 14. колу Суперлиге Србије.
с

Војводина је солидно почела меч и након десет минута водила је 6:5.

У нападу су Новосађанке имале више решења и опасност је претила са свих позиција. На голу је бриљирала Ана Булатовић и подсетила на сјајне партије из претходних сезона.

У редовима домаћина у првом полувремену истакла се бековска линија предвођена Аном Чубрило, Тамаром Новосел и Невеном Тодоровском.

Поред Ане Булатовић на голу црвено-белих истакла се и Дуња Шаранчић која је одбранила два седмерца. У редовима Напретка истакласе Оља Николић која је головима одежавала прикључак.

У наставку сусрета Крушевљанке су играле боље и после неколико добрих одбрана и реализованих напада, дошле су до предности у 38. минуту (17:18).

Одржавале су минимално вођство гошће до 45. минута када је на сцену ступила Ана Чубрило и вратила предност Воши.

До пред крај меча играло се гол за гол. Обе екипе су биле нервозне пред последњих пет минута, а у најважнијим моментима више спортске среће имала је Војводина која је дошла до друге победе у сезони.

В. Гвозденовић

Војводина - Напредак 26:25 (14:13)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 100. Судије: Црњански и Бубања. Седмерци: Војводина 2 (2), Напредак 8 (5). Искључења: Војводина 18, Напредак 10 минута.

ВОЈВОДИНА: Гутеша, Шаранчић (7 одбрана, 2 седмерца), Булатовић (5 одбрана, 1 седмерац), Ћетковић 2 (2), Мијаиловић, Голушин 2, Чабаркапа, Граматова 3, Тодоровски 3, Чубрило 9, Сивчев, Новосел 3, Бахун 3, Митровић 1, Дринић.

НАПРЕДАК: Савић, Николић, Каралић 1, Момчиловић 1, Стекић 1, Атанасковић 1, Радовић 5 (2), Живковић, Балабан (7 одбрана), Томић 3, Ђорђевић 1, Радоњић (2 одбране), Грозданова 1 (1), Стојановић, Николић 7 (2), Симоновић 2.