ЕП до 20 година: Српски рукометаши без полуфинала

Јуниорска рукометна репрезентација Србије претрпела је пораз од селекције Немачке 20:32 (12:14), у мечу последњег кола групне фазе такмичења на Европском првенству у Цељу.
juniori98_srbija_himna1

Након овог пораза ,,Орлићи“ су изгубили шансе за пласман у полуфинале, па им предстоје мечеви за пласман од 5. до 8. места, прво са селекцијом Шпаније.

На почетку меча, играли су српски јуниори одлично у одбрани, Јандрић је забележио четири интервенције, па је Србија након уводних десет минута стекла три гола предности (5:2). После гола Мијатовића, отишли су ,,Орлићи“ на „+4“. Онда је на гол Немаца стао Мелер, који је са неколико одбрана преокренуо ток меча. Уследила је боља игра Немачке и серија од 3:0, што је било довољно да се смањи заостатак на гол разлике. У 19. минуту на семафору је стајало 7:6 у корист српског тима. На шест минута до краја првог дела игре, успели су Немци да дођу до изједначења, играло се гол за гол, да би у последња два минута поготцима Курха и Матеса ривали направили серију 3:0 и дошли до потпуног резултатског преокрета (12:14). То је био и резултат са којим се отишло на одмор.

Друго полувреме донело је потпуни пад у игри српског тима. Искористили су Немци то на најбољи начин, чврстом игром у одбрани и лаким головима из контранапада брзо су увећали своју предност на пет голова разлике. На десет минута пре краја сусрета дошла је Немачка на великих „+8“, па је селектор Србије Ненад Максић у игру увео момке који су имали мању минутажу у досадашњем току такмичења.

Наставили су изабраници селектора Хабера у истом ритму и преко расположеног Бакса увећавали предност, која је на крају износила 12 голова. Коначан резултат поставио је Игњатов у последњим секундама, за победу од 20:32, која је Немачкој донела пласман у полуфинале.

Србија је овим поразом заузела последње место у групи М1 главне фазе шампионата, па ће такмичење наставити у разигравању за пласман од 5. до 8. места. Следећи меч, изабраници Ненада Максића одиграће у петак од 14:30 часова, а противник је селекција Шпаније.

Србија – Немачка 20:32 (12:14)

ЦЕЉЕ: Дворана Златорог, гледалаца: 200, судије: Андорка и Хукер (Мађарска). Седмерци: Србија 2 (1), Немачка 5 (3). Искључења: Србија 12, Немачка 8 минута.

СРБИЈА: Дошен, Ивановић 3, Јандрић (13 одбрана), Кнежевић 2, Максић 2, Мијатовић 6, Микић, Миленковић 2, Милосављевић, Милошевић, Писарић 2, Радивојевић 2, Славуљица 1, Тодоровић, Трнавац (2 одбране).

НЕМАЧКА: Бакс 6, Бојек (3 одбране), Игњатов 3, Кистер, Клеин, Курх 3, Матес 2, Мелер (6 одбрана), Михел, Нојхаус 2, Шрадер 3, Шреибер 3, Симак, Штуцке 2, Тиле 2, Вицке 6.