Куп Србије за рукометашице: Јагодинкама трофеј

Рукометашице Јагодине освајачице су Купа Србије за сезону 2019/20.
jagodina

Шампионке Србије за 2019. годину, освојиле су трећи трофеј у најмасовнијем такмичењу после 1993. и 2014. године, када их је такође са клупе предводио тренер Драган Марков. У финалном мечу у "Кристалној дворани" у Зрењанину, Јагодинке су биле убедљиве против нишке Наисе 32:24 (14:14) одигравши сјајно друго полувреме.

После изједначеног првог полувремена, одговорност за исход меча на себе је преузела најискуснија у тиму Јагодине, Јелена Гојковић, која је са пет узастопних голова у пет уводних минута наставка практично преломила утакмицу на страну свог тима. Јагодинке су већ у 38. минуту имале великих +6 - 21:15, а ту предност су рутински одржавале захваљујући и одбранама сјајне Јелене Ђурашиновић (18 одбрана). Примакла се Наиса на 22:19 головима Дуње Тасић, али то је било и све од отпора тима Светислава Белог Јовановића.

Ј. Г.

Јагодина – Наиса 32:24 (14:14)

ЗРЕЊАНИН: Кристална дворана, без присуства публике, судије: Секулић и Јовандић (Панчево).

ЈАГОДИНА: Костић, Аџић 5, Каитовић 1, Мајкић, Пилер 5, Сивчев, Вукчевић 3, Ловрић, Косановић две одбране, Јовановић 3, Раичевић, Ашанин 4, Ђурашиновић 18 одбрана, Стојановић, Гојковић 11.

НАИСА: Петковић, Ђуровић, Радовић 2, Стојановска 2, Петковић М једна одбрана, Петковић Т, Петковић Маг, Ивановић један седмерац, Станковски 5, Стаменковић 1, Николић, Филиповић 3, Сукур, Тасић 4, Митић, Гакидова 6(5).