Плеј-оф Аркус лиге за рукометаше: Воша боља од Рудара

Рукометаши Војводине победили су Рудар из Костолца са 36:25 и тако остали непоражени и после 6. кола плеј-офа Аркус лиге.
nikolic

Новосађани овога пута нису имали тежак задатак, па је тренер Борис Ројевић равномерно распоредио минутажу свим играчима, а тако ће бити највероватније и сутра када у оквиру регионалне Сеха лиге дочекују Мотор из Запорожја, како би што боље дочекали дерби првенства против Металопластике у Шапцу (31. март).

До убедљиве победе Новосађане је предводио изузетно пуцачки расположени десни бек Јовица Николић, који је чак 10 пута успео да затресе мрежу Костолчана. Војводина је имала најбоље отварање утакмице ове сезоне. Гости су први гол постигли тек у 8. минуту, а већ у 15. на семафору је стојало 12 голова вишка на Војводинином конту, где су гости успели само два пута да затресу мрежу одличног Веркића. Добар почетак олакшао је посао у наставку Новосађанима.

У другом полувремену је Војводина примила чак 18 голова, највише до сада, али ипак, разумљиво, пошто је тешко било држати концентрацију против по квалитет много слабијег ривала.

Ј. Галић

Војводина – Рудар 36:25 (18:7)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, судије: Грубачки (Зрењанин) и Војводић (Нови Сад), седмерци: Војводина 5 (5), Рудар 3 (2),  искључења: Војводина 14, Рудар 8 минута.

ВОЈВОДИНА: Куртеш 1, Милић 3, Прибак, Вуковљак 2, Веркић (7 одбрана), Миљковић, Миленковић 3, Подунавац, Арсенић (3 одбране, 1 седмерац), Рађеновић 4, Ратковић, Томић, Станковић 4, Николић 10 (1), Шотић 7 (4), Бабић 2.

РУДАР: Вуковић (8 одбрана), Мурина 3, Мердовић, Тица 2, Савковић 1, Панић 1, Ристић 3, Димитријевић, Ђукић 5, Станковић (1 одбрана), Ђорђевић 1, Димитријевић, Милошевић 2, И. Недељков 3, Татари 1, Н. Недељковић 3 (2).

Плеј-оф Аркус лига

Војводина – Рудар 36:25

1. Војводина  6          6          0          0          181:128           12

2. М-пластика            5          5          0          0          162 :140          10

3. Партизан    5          2          1          2          135:126           5

4. Железничар           5          2          1          2          138:134           5

5. Динамо      5          2          0          3          136:144           4

6. Раднички   5          1          1          3          140 :157          3

7. Дубочица   5          1          1          3          133:152           3

8. Рудар          6          0          0          6          165 :209          0