ПЛЕЈ-АУТ РУКОМЕТНЕ СУПЕРЛИГЕ СРБИЈЕ: Злата вредни бодови за Зрењанинце

Рукометаши Пролетера савладали су Југовић са 33:28 у другом колу плеј-аута Суперлиге Србије.
СРЛ

Знајући да им ,,гори под ногама" Зрењанинци су били решени да дођу до бодова и играли су солидно у уводним минутима, те одржавали минималну предност. Запажену ролу имао је голман домаћих Живојин Илић који је помогао екипи да након 13. минута игре има четири гола више од Каћана (10:6). Нису се гости предавали, на кратко су, головима Симе Шијана и Немање Момчиловића смањили заостатак, али је Пролетер био борбенији и са осетном предношћу отишао је на одмор пред пресудних 30 минута.

Почетком другог дела Југовић је направио мини серију од 3:0 и наговестио да ће се борба за бодове водити до последњег минута. Головима Немање Ђурашковића Зрењанинци су одржавали предност. У последњих 15 минута разгоропадио се Симо Шијан и са неколико голова и асистенција подигао самопоуздање гостима. У 56. минуту сусрета капитен домаћих Далибор Брети забележио је веома важну одбрану након које више није било спаса за Каћке тиће.

В. Гвозденовић

Пролетер - Југовић 33:28 (19:12)

ЗРЕЊАНИН: Кристална дворана, гледалаца: 200. Судије: Тривковић и Милосављевић (Бешка). Седмерци: Пролетер 5 (4), Југовић 5 (3). Искључења: Пролетер 2, Југовић 4 минута.

ПРОЛЕТЕР: Ћоровић, Буквић 5, Мелиава, Ђурашковић 9, Кечкеш, Илић 1 (9 одбрана, 1 седмерац), Лазић 7 (4), Секулић 5, Радисављевић, Кнежевић 3, Брети (5 одбрана, 1 седмерац), Ђорђевић, Ковачевић, Милошевић, Дошен, Живковић 3.

ЈУГОВИЋ: Тукуљац 2, Момчиловић 5 (1), Драгољевић 3, Видојевић 2, Шијан 9 (2), Ранчић, Гаћиновић (5 одбрана), Скубан 4, Нинков, Барбатесковић 2, Јаћимовски, Максимовић, Барјактаровић 1, Дубаић, Самарџић, Диздар (3 одбране).