Рукометаши Југовића у четвртфиналу Купа Проф. др Бранислав Покарајац

КАЋ: Рукометаши Југовића, члан Б Суперлиге, приредили су изненађење у Купу „Проф. др Бранислав Покарајац“ победивши елитног лигаша из Лесковца и пласирали се у четвртфинале најмасовнијег такмичења.
k

Изабраници Пеђе Топића с великим респектом према ривалу су ушли у меч, да би искусни и физички јачи Лесковчани фуриозно започели надметање и у уводним минутама повели 4:0.

На крилима одбрана Дејана Златановића, који је потпуно зауставио шутеве каћких крила и пивота, рукометаши Дубочице водили су две до 53. минута. У првом делу су и са два играча мање успели да постигну гол што је потпуно деморалисало домаћина, па је на одмор отишао са шест голова заостатка.

У наставку, Каћани су заиграли одбрану 6-0, која је прилично пореметила госте, на голу је заблистао Милош Ћеран, а изузетно голгетерски био је расположен Немања Момчиловић, док га је Драгољевић добро пратио.

Резултати:

Rаднички (Кг) - Н. Пазар 33:23

Jуговић - Дубочица 23:22

Обилић - Партизан 32:31 (28:28)

Јагодина - Рудар 26:34

Небескоплави су само два пута успели да изједначе резултат у 53. минуту  голом Николића (21:21) и у 58. Поготком Кукића (22:22). Први и једини пут Југовић је преко Илијина повео 23:22 минут и по пре краја утакмице. Били су у прилици да поведу два гола разлике, али су промашили и омогућили Лесковчанима да поново изједначе. Њихову контру пресекао је Ћеран, после чега је уследило радовање каћких рукометаша.

Ј. Галић

Југовић – Дубочица 23:22 (10:16)

КАЋ: СД „Храм“, судије: М. и Ђ. Јефтић, седмерци: Југовић 4 (3), Дубочица 4 (3), искључења: Југовић 6, Дубочица 8 минута.

ЈУГОВИЋ: Милутинов, Драгољевиц 5 (1), Кукић 1, Марић, Момчиловић 10 (2), Мијатовић, Илијин 2, Босанчић, Шајин, Ћеран, Боснић 1, Регодић 1, Кочић, Дражић 2, Нинков, Николић 1.

ДУБОЧИЦА: Гашић, Цветковић, Симић 1 (1), Станојковић, Николић 3, Радуловић 1, Маринковић, Ристић, Павловић 6, Мађар 1, Митровић 2, Златановић, Матовић 7 (2), Атансковић, Ерић 1, Денић.