Рукометашице Србије боље од Словачке

Максималним учинком од две победе и са сва четири освојена бода, српске рукометашице су почеле квалификациони циклус за Европско првенство, које ће се у децембру 2020. године одржати у Данској и Норвешкој.
rukometasice srbije, rss

Најпре су у Мионици победиле Швајцарску, а синоћ у Словачкој и домаћу селекцију, чиме су изабранице селектора Љубомира Обрадовића обезбедиле пласман на завршни турнир. Сада само остаје да се види да ли ће бити прве или друге у групи 4. Много тога биће јасније у марту 2020. године, када ће наше рукометашице играти двомеч с главним фаворитом за прво место, селекцијом Русијом.

Српкиње су много теже него што се то очекивало дошле до победе и то с линије од седам метара, са које је сигурна била Јелена Лавко и то на истеку 60. минута. Сусрет је протекао у изједначеној борби, резултатској клацкалици, са максимално три гола предности на једној или другој страни. У уводних десетак минута много боље су деловале Словакиње, повеле су са 4:2, наше су промашивале зицере и правиле техничке грешке, а српска голманка Граовац прву одбрану је имала у 11. минути. Дефанзива Српкиња није била на високом нивоу, док је напад само на моменте деловао сигурно. Словачка је, предвођена распуцаном Реком Бизиковом, која је натерала српску клупу на тајм-аут при резултату 6:3, готово све време до финиша првог полувремена била у вођству, да би Српкиње пред одлазак на одмор успеле да спусте заостатак на један гол.

До првог вођства Српкиње су дошле (12:13) почетком другог полувремена, голом сјајне Слађане Поп Лазић, која је са седам голова била кључна фигура преокрета. Водиле су Словакиње 20:17 и ушле су у последњих десет минута са предношћу. На наредно вођство Србије чекало се до 56. минута. У завршници, имале су изабранице селектора Обрадовића напад у последњем минуту, али су Словакиње дошле до лопте и брзо је изгубиле. За последњи напад после тајм-аута остале су 23 секунде, пас на Поп Лазић донео је седмерац који је у последњој секунди реализовала Јелена Лавко, за коначних 27:26. У наредна два кола квалификација на пролеће Србија се састаје са Русијом (25. и 29. марта следеће године).

Ј. Г.

СловачкаСрбија 26:27 (11:10)

ХЛОХОВЕЦ: Хала спортова на Забрани, гледалаца: 1.200, судије: Дојчинов и Горецов (Бугарска), седмерци: Словачка 4 (4), Србија 3 (3), искључења: Словачка 10, Србија 8 минута.

СЛОВАЧКА: Бајчиова, Бизикова 11, Бујношова 2, Фургалакова, Хабанкова 1, Холешова,  Худакова 1, Кишикова 1, Ланц, Огунтојова, Пошикова 4 , Рајнохова 2, Ребицова 4, Скорикова, Трепакова, Трункова.

СРБИЈА: Радосављевић 1, Милошевић 2, Лавко 5, Вујовић, Николић 2, Јањушевић, Рисовић, Којић, Радојевић 2, Поп Лазић 7, Томашевић, Стоиљковић 7, Лишчевић 1, Граовац, Милојевић, Штевин, Јововић.