РУКОМЕТАШИЦЕ СРБИЈЕ ПОРАЖЕНЕ ОД ЦРНЕ ГОРЕ У КАВЛИФИКАЦИЈАМА ЗА ЕП:  Изненађење измакло за длаку

Рукометашице Србије изгубиле су од Црне Горе у трећем колу групе 6 у квалификацијама за Европско првенство.
1

Уводни минути протекли су у знаку гошћи које су играло конкретно у нападу, без много додавања, док су покретљивом одбраном терале домаће играчице на грешке и шут уз подигнуту руку судија. Бек Србије Јована Јововић искључена је на два минута, а тај период Црногорке су искористиле да увећају разлику те су након десет минута игре имале четири гола више (3:7). Средином првог полувремена поправиле су реализацију наше девојке, али су Црногорке и даље лако правиле вишак и долазиле до погодака. Давала је публика у Зрењанину подршку Српкињама, али је било евидентно да су гошће одлучније и у овом тренутку квалитетније. Пре одлазак на одмор капитен Србије Јована Рисовић имала је неколико интервенција и наговестила је бољу игру у наставку сусрета.

Брегар и Рисовић: Морамо да поправимо у одбрану, идемо у Подгорицу да победимо

Одиграли смо квалитетан меч, нарочито у другом полувремену. Извући ћемо све добре и позитивне елементе игре и покушати да се фокусирамо на оно што смо добро радили, рекао је селектор рукометашица Србије Урош Брегар после пораза од Црне Горе (31:30) у квалификацијама за Европско првенство.

"Искористићемо ова три дана да радимо на проблемима у одбрани са којима смо се данас сусрели, да то исправимо већ у недељу у Подгорици. Не идемо тамо са белом заставом, идемо да победимо", истакао је Брегар на конференцији за медије.

Капитен Србије Јована Рисовић рекла је да је поносна на  тим и партију коју су приказале.

“Бориле смо се целу утакмицу, али је превагнуло то што су противнице биле фокусираније у кључним тренуцима меча. На правом смо путу, показали смо да можемо да се носимо са свима и волела бих да у Црној Гори поновимо добру одбрану из другог полувремена и да тамо сав добар рад дође на наплату”, нагласила је Рисовић.

Друго полувреме донело је опуштенију, квалитетнију игру Србије која је имала боље организоване нападе и константно је била на само два гола заостатка. Храброст домаћих и бука са трибина утицала је на нервозу Црногорки које су одиграле поприлично лоше у уводних десет минута по наставку меча. У редовима Србије бриљирале су Јована Јововић Анђела Јањушевић и Александра Стаменић које су поготцима одржавале шансу за изненађење. Управо шестим голом сјајне Јоване Јововић Србија је по први пут изједначила резултат у 46 минуту (22:22). Наставиле су домаће у истом ритму имале и прву предност, али су Црногорке експресно изједаначиле.

У одлучујучим моментима Црногорке су биле смиреније и голом Итане Грбић у последњем  минуту уписале су веома важну победу. Реванш меч игра се у недељу у Подгорици у 18 сати.

Србија – Црна Гора 30:31 (12:16)

ЗРЕЊАНИН: Кристална дворана, гледалаца: 2000. Судије: Пирву и Потирниче (Румунија). Седмерци: Србија 7 (6), Црна Гора 6 (5). Искључења: Србија 10, Црна Гора 12 минута.

СРБИЈА: Радосављевић 5, Величковић 2, Мајкић, Вукајловић 1, Мандић, Нуковић, Јањушевић 8 (3), Рисовић (6 одбрана, 1 седмерац), Васић, Јововић 7, Стаменић 5 (3), Кубина, Бојичић 1, Радевић 2, Симић, Петровић.

ЦРНА ГОРА: Рајчић (3 одбране, 1 седмерац), Марсенић 5, Плетикосић 9 (5), Годец 1, Атингре (4 одбране), Мугоша 3 (1), Аговић, Ћоровић, Ујкиц, Ивановић, Брновић 4, Кликовац, Деспотовић 4, Павићевић, Кепић, Грбић 5.

В. Гвозденовић

Група 6

Бугарска – Турска 24:30

Србија – Црна Гора 30:31

1, Црна Гора 3             3             0             0             104:73                6

2. Србија 3     1             1             1             99:76   3

3. Турска         3             1             1             1             82:92   3

4. Бугарска    3             0             0             3             60:104                0