РУКОМЕТАШИЦЕ ВОЈВОДИНЕ ПОРАЖЕНЕ ОД НАИСЕ: Црвено-беле у незавидној позицији

Рукометашице Војводине претрпеле су пораз од Наисе са 24:29 у првом мечу плеј-аута Суперлиге Србије. Нишлијкама је за длаку избегао плеј-оф, па су победом потврдиле да су у овом тренутку много квалитетније од Новосађанки.
СРЛ

Бек Војводине Лана Мијаиловић рекла је да је екипа од почетка сусрета била нервозна. Наиса је успешно одржавала предност од првог до последњег минута.

-Сматрам да смо наивно ушле у сусрет. Биле смо нервозне и нисмо могли да играмо онако како је тренер хтео. Нишлијке су биле боље и искористиле су нашу лошу игру. У неким тренуцима изгледале смо потпуно безидејно и веома ми је жао што смо пропустиле прилику да направимо важан корак ка бегу са дна табеле. Сада нам следи више од две недеље да се припремимо за наредну утакмицу – поручила је Мијаиловић.

Плеј-аут се наставља 20. и 21. априла након ЕХФ недеље националних тимова. Војводина ће у другом колу угостити Раднички.

В. Гвозденовић

Наиса - Војводина 29:24 (15:9)

НИШ: СЦ Чаир, гледалаца: 200. Судије: Антић и Јаковљевић. Седмерци: Наиса 4 (3), Војводина 7 (7). Искључења: Наиса 14, Војводина 12 минута.

НАИСА: А. Недељковић (6 одбрана), М. Недељковић, Конатар, Милошевић 2, Чочај 8, Ђорђевић, А. Ранђеловић, П. Ранђеловић, Ивановић, Ј. Стојановић 1, Николић 5 (2), Грујић 2, Букурић, Б. Стојановић 8, Кнежевић 3 (1).

ВОЈВОДИНА: Гутеша (2 одбране), Ћетковић 12 (9), Мијаиловић, Голушин 2, Чабаркапа, Граматова, Шаранчић (6 одбрана, 1 седмерац), Тодоровски 2, Чубрило 4, Сивчев 1, Булатовић, Новосел 2, Бахун, Дринић 1.

Суперлига Србије

Плеј-аут

Наиса – Војводина 29:24

Бекамент – Напредак 24:23

Младост – Раднички 28:26

1. Наиса           11        9          0          2          306:256           18

2. Бекамент    11        8          1          2          281:266           17

3. Младост       11        6          1          4          295:279           13

4. Раднички      11        3          2          6          277:291           8

5. Напредак    11        3          1          7          275:287           7

6. Војводина   11        1          1          9          267:322           3