СЕХА лига: Новосађани декласирани од Мешкова

Рукометаши Војводине доживели су убедљив пораз на гостовању Мешкову у Бресту у 15. колу регионалне СЕХА Газпром лиге.
rukomet, pixabay

Српски шампион је после дугог путовања до Белорусије ушао у овај меч без већег резултатског императива, јер је у првом плану четвртфинале Купа Србије са Железничаром. Војводина је боље отворила утакмицу, играла је скоро савршено и повела 5:2. Домаћин је, међутим, заиграо боље у одбрани, голман Пешић је заређао пар интервенција и уследио је преокрет. До одмора је Мешков имао шест голова предности (15:9). У другом полувремену шампион Белорусије је без проблема увећавао вођство и рутински уписао победу која га је приближила фајнал–фору.

К. Б.

Мешков БрестВојводина 35:19 (15:9)

БРЕСТ: Дворана Викторија, гледалаца: 800, судије: Металари, Николовски (Македонија). Седмерци: Мешков Брест 2 (2). Искључења: Мешков Брест 6, Војводина 8 минута.

МЕШКОВ БРЕСТ: Пешић (6 одбрана), Кулак, Шкурињски 3, Бачко 3, Мачкевич 1 (6 одбрана), Јуринок, Потеко 2, Ивић, Шумак 1, Баранау 3, Хорак 3, Разгор 2, Селвијасијук, Ђукић 9, Ђорђић 5, Шилович 3.

ВОЈВОДИНА: Ничић, Милић, Мирковић 1, Челица 3, Јелић (7 одбрана), Илић 2, Маријанац 1, Ратковић, Продановић 2, Томић 3, Станковић 2, Николић 2, Тркуља 1, Милашевић, Грозданић 1, Вучићевић 1.