Сеха лига: Рукометаши Војводине поражени од Вардара

СКОПЉЕ: Рукометаши Војводине, у заосталој утакмици Сеха лиге, поражени су од Вардара у Скопљу.
rukomet

Актуелни првак Европе и Сеха лиге, Вардар, морао је да уложи више напора него што се очекивало да би освојио три бода против Новосађана, чиме се задржао на лидерској позицији у групи А са 15 бодова. Занимљиво је то да су обема екипама недостајала кључна играча, па смо били у прилици да видимо да домаћин у једном периоду игре је на терену био са четири крила, где су Тимур Дибиров и Иван Ћупић играли на бековским позицијама.

Вардар је утакмицу отворио боље, повео је 10:6. Међутим, Војводина је убрзо била у прилици да изједначи на 10:10. Рукометаши из Скопља су највећим делом били у предности, а Војводина је све време им дувала за врат, држечи корак са фаворизованим домаћинима. Додатни проблем за Вардара била је повреда Даиниса Кристопанса. У раним минутама пожалио се на повреду скочног зглоба, да би напустио терен.

Упркос напорима гостију, који су имали изузетно расположеног голмана Луку Арсенића, те крило Страхињу Станковића, домаћин је тек у последњих 10-ак минута успео да подигне ниво игре и стекне опипљивију предност. Да је Новосађанима у тим тренуцима попустила концентрација говори и податак да су лопте које је зауставио Арсенић углавном завршавале у рукама Вардарових играча и потом завршавале у мрежи гостију.

У наредном колу Војводина ће бити домаћин Пекингу (10. новембра), док ће Вардар да угости Мотор (13. новембра) у дербију групе А када ће бити одлучено који cће тим бити ближи првој позицији која ће осигурати четвртфинално место.

Вардар – Војводина 26:23 (11:11)

СКОПЉЕ: СЦ Јане Сандовски, гледалаца: судије: седмерци: Вардар 2 (0), Војводина 4 (3), искључења: Вардар 10, Војводина 10 минута.

ВАРДАР: Кукуловски 1, Димитриоски 6, Гашоски, Кристопанс, Пелко 4, Скубе 7, Калараш,  Гхедбан, Чупић 5, Дибиров 1, Шишкарев 2, Атанасовски, Кјосевски, Кугис (11 одбрана, 1 седмерац), Кизић, Гогов.

ВОЈВОДИНА: Овчина 2, Ковачевић, Милић 1, Мирковић, Прибак, Илић, Медурић 1, Арсениц (19 одбрана, 1 седмерац), Ратковић 4, Продановић 1, Станковић 7, Николић 4, Милашевић, Грозданић 2, Вучковић 1.