Суперлига за рукометашице: Неумољиве Нишлијке

Рукометашице Наисе, тренутни лидер Суперлиге, према очекивању лако су славиле против Војводине у Новом Саду.
rukomet pixabay

Истина, знало се да су Нишлијке квалитетније али не и да ће победити толико убедљиво, са чак 25 голова предности.

Само у првих петнаестак минута домаћин је пружио колико-толико отпор, да би потом изабранице Љубомира Обрадовића потпуно загосподарили тереном, узеле све конце игре у своје руке. На руке су им ишле и несхватљиве техничке грешке домаћина, као и испуштене лопте после лепо осмишљених напада. Можда би предност Нишлијки већ у првом полувремену била већа да на голу Војводине није блистала Невена Радојчић.

Сву немоћ и ноншалантну игру рукометашице Војводине показале су у другом полувремену када су гошће за 15. минута направили серију 16:1, постигавши 15 узастопних голова. У тим тренуцима нерешива енигма за домаћина била је креатор игре Наисе Марија Филиповић, која је чак 13 пута застресла Војводинину мрежу. Била је ово прилика да тренери обе екипе разиграју и остале играчице, Зечевић за следећу утакмицу са Младим радником, а Обрадовић за предстојећи плеј-оф и борбу за титулу.

Војводина - Наиса 21:46 (13:20)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, судије: Мусић и Ђурашиновић (Врбас). Седмерци: Војводина 1 (1), Наиса 3 (2), искључења: Војводина 2, Наиса 4 минута.

ВОЈВОДИНА: Гутеша (1 одбрана), Вулић 3, Чалушевић 2, Жарковић 3 (1), Ловрић 2, Ђукић, Кнежев, А. Лазић 1, Ивошевић (1 одбрана), Рнић 2, Величковић 2, Е. Лазић 3, Радојчић (12 одбрана), Зечевић 3, Узелац.

НАИСА: Чогурић, Т. Петковић, Радовић 3, Стојановска 2, Ми. Петковић (11 одбрана), Ма. Петковић 4, Ивановић, Станковски 1, Стаменковић 3, Николић 3, Филиповић 13 (1), Рајковић 1, Симатовић 6, Сукур 3, Тасић 2, Гакидова 5 (1).