Бечејци убедљиви у војвођанском дербију

Ни „Д“ од војвођанског дербија није виђено у Бечеју. Нешто искуснији домаћи ватерполисти, иако новајлије у прволигашком А каравану, лако су изашли на крај с младићима новосадског Дунава.
Becej Dunav/V. Jankov

Бечеј - Дунав 12:4 (2:0, 4:1, 3:1, 3:2)

БЕЧЕЈ: Затворени базен ОСЦ „Ђорђе Предин Баyа“, гледалаца: 250,  судије: Виријевић (Зрењанин) и Сремчев (Кикинда). Играч више: Бечеј 6 (1), Дунав 7 (1).

БЕЧЕЈ: Гудвин (2 одбране), Цветић 1, Чавић 1, Ћурчин 4, Катић, Месарош 1, Купрешак, Афанасијев 1,Вучковић, Томићевић 4, Давидов, Коровљев, Бушић (5 одбрана), Велимиров.

ДУНАВ: Матхев (13 одбрана), Кнежевић, Попић, Зорић, Мараш, Атанацковић, Симић, Париводић 1, Вујковић 1, Вулић, Бајчев 1, Макленовић 1, Перишић, Митровић.

Да на голу гостију није био Кастиљо Матхев, коначни резултат био би убедљивији у корист момака с Тисе.

Почетна серија Бечејаца прекинута је на измаку друге четвртине, када је Макленовић искористио грешку у одбрани домаћина и у 16. минуту постигао први гол за Новосађане, чиме је смањио заостатак на 6:1. Како је игра одмицала, Бечејци су повећавали предност, па су сви играчи добили шансу да играју. Ефикасношћу су се истакли капитен Стефан Томићевић и Милијан Ћурчин са по четири поготка, али и Александар Чавић, атрактивним асистенцијама.

Текст и фото: В. Јанков