„Делфини“ се пласирали на Светски куп, после петераца победили Шпанце

ПОДГОРИЦА: Ватерполисти Србије успели су да у четвртој утакмици квалификационог турнира Светског купа у Подгорици савладају Шпанију после петераца са 14:13. У регуларном делу утакмице било је 9:9.
v

Након три серије петераца резултат је био 3:3. У четвртој серији Мишовић је заменио Митровића на голу и успео је да одбрани петерац Мунарису.

"Делфини" су наставили да погађају, а тачку на меч ставио је Драшовић. На тај начин је Србија коло пре краја обезбедила пласман на завршни турнир у Лос Анђелес, а у последњем колу у уторак ће за ривала имати селекцију Грузије од 17.30 часова.

После испитивања снага први су до гола дошли Шпанци после четири минута игре. И док су светски прваци успевали да користе своје шансе, наши играчи у томе нису успевали. Тако су Шпанци повели са 3:0 у првој деоници, а онда на почетку друге и са 5:0. Срби су се мучили све до половине друге деонице, када су коначно успели да постигну први погодак, а стрелац је био Мандић. То као да је пробудило "делфине", па су ускоро успели да ухвате прикључак, а одличним голом Мандића и да приђу на "минус један" (4:5). Убрзо је Србија изједначила и тако је завршено прво полувреме.

У наставку се водила егал борба. Наши играчи су у трећој деоници поново дозволили ривалу да поведе. Затим "делфини" нису успели да искористе ситуацију са два играча више, али је у следећем нападу срећом Рашовић погодио за ново изједначење (6:6).

Шпанци још једном дошли до предности да би Србија на крају трећег периода поново изједначила (7:7). Тек у последњој деоници наши играчи су први пут повели на мечу и то преко Мандића за 8:7, да би Убовић из одличне акције повисио на 9:7. Но, нису се предавали Шпанци и у последња два минута утакмице успели су да дођу до изједначења, тако да су петерци одлучили победника.

Г. М.

Шпанија - Србија 13:14 (3:0, 2:5, 2:2, 2:2 - 4:5)

ПОДГОРИЦА: Базен СЦ "Морача", гледалаца: 400, судије: Судије: Коломбо (Италија), Периш (Хрватска), Играч више: Шпанија 9 (3), Србија 7 (2).

ШПАНИЈА: Агире, Мунариз 1, Баросо 2, Санахуја 4, Де Торо, Биел, Фамера 1, Кабанас, Таул, Пероне, Маларач 1, Бустос, Лорио.

СРБИЈА: Мишовић, Мандић 3, С.Рашовић 1, Ранђеловић, Лазић 1, Радуловић 1, Драшовић, В.Рашовић 1, Станојевић, Убовић 1, Милојевић 1, Вучинић, Митровић.