ЕП за ватерполисте: Србија надиграла Русију

Нису ватерполисти Србије дозволили да дође до изненађења у првом мечу на Европском првенству у Будимпешти и озбиљним приступом и максималном концентрацијом стигли су до победе над Русијом(13:9).
bane mitrovic, fotoaleksandra krupanic

“Делфини” су тако званично кренули у одбрану титуле првака Старог континента и освајање пете у низу. Зборнаја се као и 2018. године у Барселони показала као тврд орах, али наши су се на такав сценарио и припремили и оправдали су улогу фаворита, очигледно одигравши са доста резерве. Био је ово 20. међусобни дуел две екипе, а Србија је забележила исто толико победа.

Почели су “делфини” у одличном ритму, повели су без већих проблема 3:0, а Руси су први гол постигли тек пред крај прве четвртине. У другој су и поред нешто више грешака смањили заостатак на само један погодак (5:4). Србија је одлична била у реализацији играча више па су шансе искористили Прлаиновић и Ћук који су режирали 7:4 пред одлазак на полувреме и тако су, бар на тренутак, избегли егал. Заспали су наши у одбрани и опустили се у нападу на почетку треће деонице, што су Руси и те како знали да искористе. Везали су три гола и изједначили на 7:7, па је то већ био тренутак да селектор Дејан Савић реагује. Вратили су се на препознатљив ниво “делфини” и са два брза гола Алексића и Јакшића поново су се одвојили (9:7). Од тада Срби нису спуштали гард увидевши да су Руси и више него мотивисани, па су се у последњих осам минута распуцали, уз одличног Митровића на голу. Тачку на победу ставио је Дедовић пар секунди до краја утакмице.

Србија следећи меч игра сутра од 13 часова против Румуније.

К. Бугарски

Србија Русија 13:9 (3:1, 4:3, 2:3, 4:2)

БУДИМПЕШТА: Дунав арена, гледалаца: 1.000, судије: Ортега (Шпанија), Хорват (Словачка). Играч више: Србија 10 (8), Русија 9 (4). Петерци: Србија 1 (1).

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 2, Дедовић 1, Ранђеловић, Ћук 2, Д. Пијетловић, Вицо, Алексић 1, Јакшић 1, Филиповић 2, Прлаиновић 4, С. Митровић, Б. Митровић.

РУСИЈА: Федотов, Сучков, Василев, Деревјанкин, Ашаев, Харков 1, Меркулов 3, Нагаев 2, Бичков 2, Киселев, Лисунов 1, Шепелев, Стаценко.