Нови Београд потопио Бањицу

На старту Супрелиге ватреполисти Новог Београда потпили су екипу Бањице са 19:2.
banjica novi beograd

Био је ово дуел две неравноправне екипе, јер је екипа Новог Београда пре свега много старија и искуснија. Нови Београд је очекивано забележио лагану победу, а резултат говори сам за себе о односу снага и развоју догађаја. Владимир Вујасиновић у протокол за ову утакмицу није уврстио највеће појачање летошњег прелазног рока, Милоша Ћука.

Од 14 играча гостујуће екипе, чак деветорица су се уписала у листу стрелаца, а истакао се Драшко Гогов са 5 погодака.

Тренер Новог Београда, Влада Вујасиновић, на питање – Да ли и колико овакве утакмице помажу у уигравању одређених тактичких варијанти и тестирању играча са мањом минутажом, прокоментарисао следеће: Најважније је да смо кренули са играњем званичних утакмица. Ужелели смо се сви такмичења, пошто не играмо од марта ове године. Данашњи противник је вероватно најслабија екипа Супер лиге, тако да је задатак био само да најозбиљније одиграмо утакмицу, што смо и урадили. Млађи играчи су добили већу минутажу од старијих, што је нормално када се играју овакве утакмице.

Већ у наредном колу, новобеограђане очекује један од дербија лиге, против екипе Радничког и то ће бити добар тест за проверу тренутног односа снага.

Бањица - Нови Београд 11. aприл 2:19 (1:5, 0:6, 0:3, 1:5)

БЕОГРАД: Базен Бањица. Судије: Путниковић и Шукић. Играч више: Бањица 4 (4), Нови Београд 9 (6). Петерци: Бањица 0, Нови Београд 2 (2).

БАЊИЦА: М. Церовић, П. Мушикић, М. Вуксановић (1), М. Илић, А. Јауковић, Р. Јевџовић, М. Павловић, Н. Цветковић (1), М. Јаношевић, Н. Черкез, В. Крстић, Ј. Будрак, Д. Соколовски, Л. Гавриловић. Тренер: Александар Николић.

НОВИ БЕОГРАД: Д. Ристичевић, К Ђ. Филиповић (2), Т. Петар, Н. Бурсаћ, А. Башица (1), Н. Радуловић, Д. Гогов (5), В. Чупић (1), М. Аврамовић (1), А. Радановић (2), Н. Николов (3), П. Митровић (2), М. Влаховић, В. Мартиновић (2). Тренер: Владимир Вујасиновић.