Регионална А1 лига: Новосађани убедљиви против Задрана

РИЈЕКА: Ватерполисти Војводине победили су у првој утакмици другог турнира Регионалне А1 лиге, који се игра у Ријеци. Новосађани су убедљиво надиграли Задар са 19:7.
v

Новосађани су добро отворили утакмицу и повели са 3:0, да би Задрани до краја првог дела смањили на 3:1. У другој четвртини права голеада, али је Војводина на полувремену успела да сачува предност (7:4).

И у наставку иста слика Војводина је сигурно чувала стечену предност из првог дела утакмице и дошла до нових бодова у регионалном такмичењу.

У суботу Војводина игра с Приморјем од 20 часова у дербију овог турнира.

Г. Маленовић

Војводина - Задар 19:7 (3:1, 4:3, 4:3, 8:0)

РИЈЕКА: Базен на Кантриди, гледалаца: 50, судије: Станојевић (Србија) и Јамбровић (Хрватска). Играч више: Војводина 7 (4), Задар 4 (2). Петерци: Војводина 2 (2).

ВОЈВОДИНА: Пајковић, Марић, Шакенов, Јутмаз 4, Тинтор 1, Брешћански 3, Прекогачић 1, Радованлија 2, Гоулд, Рогач, Касум 6, Вујковић, Средојевић, Биочанин 2.

ЗАДАР: Ђула, Чолак, Раци, Антић, Чачић, Јованчевић 2, Л. Донђивић, Цицеро, А. Донђивић, Ешкиња 1, Зелић 2, Л. Мартиновић, А. Мартиновић 2.

Резултати:

Ријека, прво коло: Пролетер - ПОШК 12:13, Медвешчак - Приморје 8:23, Војводина - Задар 19:7.

Будва, прво коло: КПК - Валис 5:15, Катаро - Вукови 11:15, Будва - Наис 14:11.