Регионална А2 лига: Сигурни Новосађани

Иако ослабљени, ватерполисти Војводине сигурно су савладали екипу Катара у Будви у оквиру 12. кола Регионалне А 2 лиге.
Marko Cuk  Foto: Dnevnik.rs/F. Bakić

Ученици тренера Дарка Билића још у првом делу сусрета решили су питање победника, па су до краја само одржавали предност и сигурно дошли до нових бодова. Тако су задржали два бода предности у односу на трећепласирани Шабац на табели.

Већ после првих осам минута Војводина је водила са 4:0, а у другом делу је било и 5:0 за Новосађане. Играчи Катара нису успели да ухвате прикључак, а Билићев тим у наставку је имао и шест голова предности. Тек у завршници треће четвртине Которани су серијом од 3:0 пришли на 6:9, али је Војводина сигурном игром мирно привела утакмицу крају.

Г. М.

Катаро - Војводина 8:13 (0:4, 2:3, 4:3, 2:3)

БУДВА: Базен „Драган Трифуновић“. Судије: Блашковић (Хрватска) и Ивановски (Црна Гора). Играч више: Катаро 8 (4), Војводина 9 (4).

КАТАРО: Мандић, Вушковић 2, Ускоковић, Марковић, Пржица, Вуксановић, Кривокапић, Вујовић 1, Милаш 2, Ђуровић 1, Дончић 2, Перковић, Маринковић, Мршић.

ВОЈВОДИНА: Филиповић, Чабрило, Васин, Тинтор, Марић, Прекогачић, Ћук 5, Ћатовић 2, Рогач 3, Васић, Марчета 1, Ристић, Тубић 2.