Регионална А2 лига: Војводина славила у Загребу

Ватерполисти Војводине победили су у Загребу екипу Медвешчака у оквиру 8. кола Регионалне А2 лиге са 12:8.

Новосађани су тек у другој деоници успели да сломе отпор домаћих И оправдају улогу фаворите.
У прве две четвртине водила се изједначена борба у базену и ниједна екипа није успевала да се одлепи и стекне опипљиво вођство. После великог одмора први су до гола дошли играчи Војводине и повели са 7:6. На 2,30 минута пре краја трећег периода Новосађани су успели да први пут на мечу стекну предност од два гола, а онда је 42 секунде пре краја овог дела игре капитен Марко Ћук повисио на 9:6, да би Медвешчак у завршници вратио на два разлике (7:9). У последњој четвртини Војводина је одржавала предност од два гола предности, да би је у финишу головима Тубића и Марчете повећала.
Г. М.

Медвешчак – Војводина 8:12 (4:4, 2:2, 1:3, 1:3)

ЗАГРЕБ: Базен Светице, гледалаца: 200, судије: Бура и Кузманић (обојица Хрватска). Играч више: Медвешчак 12 (4), Војводина 16 (6).
МЕДВЕШЧАК: Јеловина, Павлинић, Анзуловић 1, Корабек, Цванцигер, Ловрић 3, Буцонић 1, Маркић 2, Сировец, Гератовић, Липар 1, Шкиљић, Некић, Поропат.
ВОЈВОДИНА: Филиповић, Чабрило 1, Васин, Тинтор 1, Ранђић 1, Прекогачић, Ћук 2, Ћатовић 1, Рогач, Шулц, Васић, Марчета 4, Ристић, Тубић 2.

Резултати

Шабац – Катаро 12:5
Ваљево – Наис 6:9
Соларис – Задар 12:4
Црвена Звезда је била слободна

Регионална А1 лига: Партизан поражен у Дубровнику

У 8. колу Регионалне А1 лиге Југ је у Дубровнику победио Партизан 15:10 (7:2,1:3, 5:2,2:3). Стрелци за Партизан су били: М.Јанковић 3, Ф. Јанковић, Лазић 2, Лукић, Радановић и Аксентијевић по један. У Југу је са пет голова најефикаснији био српски репрезентативац Страхиња Рашовић.
У осталим утакмицама Јадран Царине је победио Морнар Бродоспас 8:4, Јадран из Сплита Будву 13:7 док је Приморац савладао ПОШК 8:4. У последњој утакмици  Младост је била боља од Приморј 16:8.