СП јуниора: Савладана Хрватска, „делфини“ у полуфиналу

Јуниори Србије су се пласирали у полуфинале Светског првенства које се игра у Београду.
vaterpolo pix

Изабраници Уроша Стевановића надиграли су репрезентацију Хрватске у четвртфиналу са 12:7 и данас ће од 20.30 минута за финале играти са Холандијом, која је у другом четвртфиналу савладала Црну Гору, такође, са 12:7.

Хрвати су боље отворили утакмицу и убрзо повели са 3:0. У том периоду Србија није искористила чак три играча више, али тргнули су се „делфини“у другој половини прве четвртине и головима Којића и Бодироге успели да смање на 3:2, а до краја деонице било је 4:3 за Хрвате. Заиграли су српски јуниори много боље у другој деоници, како у одбрани, тако и у нападу, коначно се разбранио и Радосав Виријевић и то је уродило плодом. Србија је у 12. минуту први пут дошла до вођства  (5:4) голом Ковачевића из петерца, убрзо је било и 6:4, а Хрвати су у финишу овог периода игре успели да смање на 6:5. А онда у трећој четвртини потпуна доминација Србије. Одлична одбрана којом је командова више него изврсни Виријевић потпуно је зауставила шут Хрвата. За то време Којић, Ковачевић и Димитријевић одвели су Србију на 9:5 пред последњи осам минута. И ту последњу деоницу добро је одиграла чета Уроша Стевановића, Хрвати су били немоћни да нешто више учине, а Србија је до краја утакмице само повећала вођство стигла до убедљиве и заслужене победе и полуфинала.

Г. Маленовић

Србија – Хрватска 12:7 (3:4, 2:1, 3:0, 3:2)

БЕОГРАД: Базен „25. мај Милан Гале Мушкатировић“, гледалаца: 600, судије: Коломинас (Шпанија) и Дермањијан (САД). Играч више: Србија 11 (6), Хрватска 11 (1). Два играча више: Хрватска 3 (1). Петерци: Србија 1 (1).

СРБИЈА: Пајковић, Мараш, Димитријевић 1, Гајић, Којић 2, Гавриловић 1, Божовић 1, Урошевић 1, Ковачевић 4, Брешћански, Станић 1, Бодирога 1, Виријевић (12 одбрана).

ХРВАТСКА: Чубранић (8 одбрана), Бурделез 1, Додоја, Стојанац, Цицеро, Бакарић, Мозара 1, Радан, Павлић 2, Колак 2, Јанковић 1, Михаљевић, Ћосић.

Резултати

Четвртфинале: Мађарска – Италија 11:4, Грчка – Шпанија 8:9, Србија – Хрватска 12:7, Црна Гора – Холандија 7:12.