Суперлига ватреполиста: Раднички убедљив против Воше

Ватерполисти Војводине доживели су убедљив пораз од лидера Суперлиге Радничког из Крагујевца у 12. колу.
vaterpolo FF__1510

Новосађани су забележили шести неуспех ове сезоне, уз исто толико победа, а овог пута нису могли да пруже јачи отпор једном од кандидата за титулу. Екипа тренера Дарка Билића почела је други део домаћег шампионата тријумфом над Земуном, али су потом уследила два пораза великом разликом, најпре од Шапца 15:5, а сада и од Крагујевчана.

Црвено–бели су били у игри само у првој четвртини, када су и повели 2:1, али је стигао брз одговор и преокрет на истеку тих осам минута. Раднички је у другој деоници направио осетнију разлику и на полувреме је отишао са пет голова вишка – 8:3, а предност је касније само повећавао за убедљив тријумф. У следећем колу Војводина, такође, има тешког противника и за две седмице дочекаће другопласирану екипу Новог Београда.

К. Б.

Војводина – Раднички 5:16 (2:3, 1:5, 2:5, 0:3)

НОВИ САД: Базен Слана бара, без присуства публике, судије: Пиљић и Киш. Искључења: Војводина 9, Раднички 5. Петерци: Војводина 1 (1), Раднички 2 (2)

ВОЈВОДИНА: Гавриловић, Марић, Максимовић 2, Митровић, Тинтор, Прекогачић, Трапара, Тубић, Тркуља, Брешћански, Гусаров 2, Поповић, Биочанин 1.

РАДНИЧКИ: Добожанов, Рашовић 3, Станојевић, Јанковић, Тохољ 1, Круг 1, Укропина 2, Бранковић 1, Пљеванчић 1, Миличић 1, Лукић 3, Панић, Тодоровски, Радуловић 3.

7. Наис           12        3          2          7          98:146 11

8. Земун          12        3          1          8          110:147           10

9. Стари град 12        0          2          10        100:193           2