Ватерполисти Србије победили Италију за пето место на ЕП

БУДИМПЕШТА: Ватерполисти Србије освојили су пето место на Европском шампионату у Будимпешти, пошто су данас у мечу за пласман победили Италију 8:7 (3:2, 1:4, 2:0, 2:1).
1

Изабраници Дејана Савића сјајно су отворили меч, добили прву четвртину, али су Италијани, актуелни светаски шампиони, узвратили у другој и на полувреме отишли са "плус два".

Ипак, у наставку је "прорадила" одбрана и олимпијски шампион Србија је поготком Душана Мандића у финишу дошла до победе.

У српском тиму, чије је УНИЉА званично осигурање, по два гола постигли су Филип Филиповић и Милан Алексић, а по један Никола Јакшић, Милош Цхук, Сава Ранђеловић и Мандић.

У финалу од 19 сати играју Мађарска - Шпанија, а претходно се у борби за треће место састају Хрватска - Црна Гора.