Ватерполисти Војводине изгубили од Шапчана на Сланој Бари 10:12

Ватерполисти Војводине изгубили су од Шапца у трећем колу Суперлиге. Новосађани су пред домаћом публиком морали да препусте победу бољој екипи, актуелном освајачу Купа Србије.
vaterpolo/dnevnik.rs

Одлучно су кренули гости и повели 3:0. Воша је успела до краја прве деонице да смањи заостатак головима Радуловића и Петковића. Уследила је потом уједначена борба, али домаћин није успевао да угрози вођство Шапчана, који су на полувремену имали два гола предности — 8:6. У наставку су гости брзо дошли и до "плус 4" — 10:6. Мучила се Војводина с реализацијом играча више, а гостима су у последњих осам минута два гола била довољна да осигурају бодове. К.Б.

НОВИ САД: Базен Слана бара, гледалаца: 150, судије: Голијанин, Стефановић.

Петерци: Шабац 1 (1). Играч више: Војводина 10 (3), Шабац 7 (4).

ВОЈВОДИНА: Филиповић (9 одбрана), Шиман 2, Арнуш, Париводић, Тинтор 1, Васин, Прекогачић 1, Ћатовић 1, Блажевић, Тубић, Петковић 1, Маринковић, Ристић, Радуловић 4. Тренер: Билић.

ШАБАЦ: Пијетловић (9 одбрана), Ераковић 1, Марковић 2, Репановић 1, Тохољ 2, Личанин, Рогач 1, Лукић, Јанковић 1, Вучинић 3, Боловић 1, Васовић, Вукадиновић, Илић. Тренер: Мировић.