Војвођански дерби у Првој А лиги припао Бечејцима

Војвођански дерби прволигашког А каравана ватерполиста завршио се, према очекивању, победом Бечејаца, али су Суботичани пружили жесток отпор у првом полувремену (5:5).
vaterpolo becej

Преостале две четвртине домаћи ватерполисти су решили у своју корист идентичним резултатом 4:1 и на крају заслужено славили са 13:7.

Пресудила је трећа четвртина, коју се головима отворили наследници трећа генерација бечејске ватерполо лозе Крстоношић и Месарош, Никола и Виктор, а зачинио је са седам одбрана Рус Александар Муришов. Овом трилингу ваља додати и Небојшу Велимирова, који је изврсно играо током целе утакмице у фази одбране и са три ефектна гола дао велики допринос победи.

Текст и фото: В. Јанков

Бечеј - Спартак Прозивка  13:7 (1:2, 4:3, 4:1, 4:1)

БЕЧЕЈ: ОСЦ „Ђорђе Предин Баyа“. Гледалаца: 400. Судије: Киш и  Нишавић (обојица из Новог Сада). Играч више: Бечеј 11 (5), Спартак Прозивка 12 (2). Петерци: Бечеј 1(1), Спартак Прозивка 1(0).

БЕЧЕЈ: Мурашов (15 одбрана), Вуковић, Чавић 1(1), Крстоношић 5, Перић 1, Месарош 2, Пантић, Велимиров 3, Ковачев, Шашин, Јовић, Коровљев 1, Бушић.

СПАРТАК ПРОЗИВКА: Ћаласан (5 одбрана), Чабрило 2, Ч. Варкуља, Глигоровски, В. Варкуља 2, Гавриловић, Ивошевић 1, Јарић, Конатар, Клиновски, Стојановић 2, Дмитрашљевић, Тодић, Лугоња.