ГИМНАЗИЈАЛЦИ БРИЉИРАЛИ У ТАЛИНУ Освојили 4 злата на олимпијади из физике УКУПНО ПОБРАЛИ ЧАК 5 МЕДАЉА
28.04.2026.
23:01
23:03
Коментари (0)
На Нордијско-Балтичкој олимпијади из физике, одржаној у Талину у Естонији, ученици Математичке гимназије у Београду остварили су изузетан резултат освојивши укупно пет медаља – четири златне и једну сребрну, објавила је Математичка гимназија на свом сајту.
Златне медаље освојили су: Андреј Дробњаковић, Лука Смиљанић, Никола Кочовић и Стефан Секулић Дердовски, док је сребрну медаљу освојио Јован Кулезић.
Ово је до сада највећи успех ученика Математичке гимназије на овом престижном такмичењу.
Тим из Математичке гимназије поделио је прво место са екипом из Кине, у конкуренцији од 120 такмичара из целог света.