СРБИЈА ТОПЛИЈА ОД ЕГИПТА! У пола Европе падаће киша, а у нашој земљи ТЕМПЕРАТУРА РАСТЕ ДО 36 СТЕПЕНИ- Стижу и тропске ноћи, неће моћи да се дише
У Новом Саду тренутно 27 степени, а данас иде до 32!
Како обавештава РХМЗ, у првој декади јуна први летњи топлотни талас - очекује се претежно сунчано време, данас са максималним температурама од 30 до 33 степена, а од сутра до краја седмице од 32 до 36.
Ван већих урбаних средина, нарочито у централној и јужној Србији, ноћи и јутра биће релативно свежа (уз изражена дневна колебања температуре, понегде и за више од 20 степени), док ће у Војводини и Београду и јутро бити топлије.
У централним деловима Београда након уторка појава тропских ноћи са минималним температура од 20 до 21 степен.
Биометеоролошка прогноза за понедељак и уторак
Због очекиваног даљег пораста максималне дневне температуре ваздуха опрез се препоручује особама са кардиоваскуларним обољењима. У најтоплијем делу дана саветује се додатна заштита од УВ зрачења и боравак у хладовини. Код метеоропата могућа је главобоља, малаксалост и поспаност.
Очекиване биометеоролошке прилике ће у уторак изазивати уобичајене тегобе код већине хронично оболелих и осетљивих особа. Опрез се саветује кардиоваскуларним болесницима и астматичарима. Заштита од УВ зрачења и боравак у хладовини се препоручују око поднева.