moderate rain
23°C
23.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

(ФОТО/ВИДЕО) МИНИСТАРКА МЕСАРОВИЋ ОТВОРИЛА ПОГОН КОМПАНИЈЕ "ТАТРАВАГОНКА" У СУБОТИЦИ! 500 ЗАПОСЛЕНИХ, 100 ПОСТО ИЗВОЗА За годину направљено 400 вагона!

06.05.2026. 16:08 16:59
Пише:
Извор:
Дневник
адријана
Фото: Ministarstvo privrede

Потпредница Владе и министарка привреде Адријана Месаровић посетила је компанију "Tatravagonka Bratstvo DOO" у Суботици, где је обишла нову производну халу К, која треба да отпочне са радом, као и производне хале, ремонт и производњу вагона.

Министарка је указала да јој је посебна част да разговара са оваквим компанијама које послују у Србији.

- То су компаније које се баве и сопственим истраживањем, даљим развојем, пројектовањем, производњом и ремонтом вагона. За сада су 100 посто извозно оријентисана компанија- рекла је Месаровић и додала да ће им држава бити поуздан партнер у будућој сарадњи. 

адријана
Фото: Ministarstvo privrede

Она је подсетила и да је држава и у претходном периоду подржала ову инвестицију, која је за Србију посебно важна имајући у виду да има директан утицај на раст нашег БДП-а.

Adrijana
Фото: Ministarstvo privrede

- Они су прошле године у Суботици произвели преко 400 вагона. Имају велики потенцијал да се шире. Послују у Индији, Словачкој, матичној земљи одакле јесу. Они тржиште Србије виде као стабилно окружење. Видели сте колико су претходних година улагали и колико се шире. Тренутно је 503 запослених, са озбиљном агендом за даље ширење. Спољно трговинска размена са Словачком се значајно повећала, а ја очекујем да ћу у наредном периоду боравити у Словачкој- подвукла је потпредседница владе.

адријана
Фото: Ministarstvo privrede

Михаил Павук, амбасадор Словачке у Србији, захвалио се министарки Месаровић на посети фабрици у Суботици и што је на тај начин исказала подршку словачкој инвестицији.

-Између Србије и Словачке владају одлични односи, нарочито када је реч о премијеру Фицу и председнику Вучићу. Одличне односе које имамо у политичкој сфери желимо да преточимо и у економске односе. Овде 500 људи има стабилно запослење. Надам се да ћемо наставити ову сарадњу- поручио је Павук.

 

Радној посети присуствовали су власници компаније Алексеј Бељајев и Петер Малец, Владимир Седлак, генерални директор, као и Милан Кришак, директор производње. 

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар