clear sky
28°C
21.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ДРАМА НА СТАРОМ МОСТУ У МОСТАРУ: Мушкарац скочио у Неретву и нестао под водом, спасиоци га извукли у последњи час

21.06.2026. 21:22 21:31
Пише:
Извор:
Дневник
скок
Фото: Вијести.ба

У Мостару је у четвртак забележен опасан инцидент када је непознати мушкарац скочио са Старог моста у Неретву, а потом нестао испод површине воде, што је изазвало панику међу окупљенима.

Према писању портала Вијести.ба, трагедија је избегнута захваљујући брзој реакцији чланова Клуба скакача и кајакашког клуба, који су одмах реаговали и извукли мушкарца из реке.

На снимку који је објавио овај портал виде се тренуци панике након што је мушкарац нестао под водом, али и координисана акција спасавања која је уследила за свега неколико секунди. Портал је упозорио да је снимак узнемирујућег садржаја.

Према доступним информацијама, идентитет мушкарца који је скочио није познат, а претпоставља се да је реч о страном држављанину.

Инцидент се догодио готово на годишњицу сличног случаја на истој локацији. Наиме, 27. јуна 2025. године непознати мушкарац такође је скочио са Старог моста и пао у воду непосредно поред гуменог чамца у којем се налазила група људи.

Тај догађај тада је изазвао оштре реакције локалног становништва, које је такав потез оценило као крајње неодговоран и опасан по живот више особа. На мети критика дела јавности нашли су се и чланови Клуба скакача, иако управо они, као и младићи са обала Неретве, у оваквим ситуацијама често први прискачу у помоћ и спасавају животе, иако им то није службена обавеза.

Иако је Стари мост једна од највећих туристичких атракција у Мостару и привлачи бројне посетиоце који желе да се опробају у скоковима у Неретву, реч је о изузетно опасној активности. Велика висина моста, снажна речна струја и ниска температура воде чине скокове ризичним чак и за искусне скакаче, док се особама без одговарајуће обуке они строго не препоручују.

Локални становници годинама упозоравају да непромишљени скокови могу да угрозе не само живот особе која скаче, већ и безбедност других људи који се налазе на реци. Због тога поново апелују на посетиоце да се понашају одговорно и да не ризикују живот због тренутка адреналина или снимка за друштвене мреже.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vijesti.ba (@vijesti.ba)

 

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар