БРИТАНСКИ ПРЕМИЈЕР ДАО ОСТАВКУ Стармер након конференције поручио: Бићу најбољи муж и отац
Британски премијер Кир Стармер управо је поднео оставку
Премијер Велике Британије Кир Стармер управо изјавио да подноси оставку на место премијера и повлачи се са чела странке у свом ванредном обраћању јавности испред Даунинг стрита 10 у Лондону.
Стармер каже да подноси оставку на место лидера Лабуристичке партије и да је о својој одлуци обавестио краља Чарлса III.
Стармер каже да је затражио од Националног извршног комитета лабуриста да утврди распоред за такмичење за лидера лабуриста, а номинације се отварају 9. јула.
Он каже да ће ово осигурати да ће до повратка парламента у септембру бити нови лидер лабуриста.
Кир Стармер каже да ће учинити све што може како би осигурао уредну предају власти и да ће свом наследнику пружити пуну подршку.
"Они знају" наставља он, "да наслеђују Британију која је јача и праведнија него пре две године".
Стармер се затим захваљује својим пријатељима и колегама који су били уз њега шест година, као и особљу број 10 и "изванредној државној служби".
Стармер каже да ће након што напусти "највећи посао у земљи" више времена проводити на "најважнијем послу".
- Бити најбољи муж кога могу, мојој фантастичној жени Вик, која је била стена уз мене и у добрим и у лошим временима - каже он, борећи се са емоцијама.
- И бити најбољи тата што могу да бих имао прелепу децу, која су мој понос и радост - закључује он, грлећи своју супругу