(ФОТО)ТРАМП ОБЈАВИО МОНТИРАНУ СЛИКУ УОЧИ КОНКЛАВЕ! Седи на позлаћеном трону, ЗЛАТНИ КРСТ на грудима
Неколико дана пре почетка конклаве, избора за новог папу, амерички председник Доналд Трамп објавио је на својој страници "Truth Social" слику на којој је обучен као папа.
Неколико дана пре почетка конклаве, избора за новог папу, амерички председник Доналд Трамп објавио је на својој страници "Truth Social" слику на којој је обучен као папа.
Доналд Трамп се раније нашалио да је спреман да постане нови папа, а фото-монтажа, коју је објавио без пропратног текста, највероватније је настала у АИ формату, оцењују светски медији.
На слици Трамп као папа седи на позлаћеном трону, обучен у белу мантију, са митром на глави и великим златним распећем на грудима. Као у чину благосиљања, кажипрст десне руке подигао је нагоре, а на домалом прсту носи нешто налик рибарском прстену - папском прстену.
Фото-монтажу објавила је и Бела кућа на Иксу, бившем Твитеру.
Папа Фрања је преминуо 21. априла у 89. години живота од последица можданог удара. Сахрањен је у римској базилици Санта Марија Мађоре.
Амерички председник Трамп је присуствовао сахрани.
— The White House (@WhiteHouse) May 3, 2025
p>