ВЕТАР ТУКАО БРЗИНОМ ОД 110 КМ НА САТ Стравична олуја у области Хјустона оставила више од 160.000 људи без струје! Овом делу Америке ПРЕТЕ бујичне поплаве
ХЈУСТОН: Након олуја са јаким грмљавинама, градом и ветровима од 110 километара на сат које су погодиле област Хјустона, без струје је остало више од 160.000 људи, према подацима компаније која обезбеђује струју и гас за то подручје, СентерПоинт енерџи.
Како је саопштила Национална метеоролошка служба, очекује се да ће низ олуја са грмљавином, јаким пљусковима и ударима ветра наставити да се креће према истоку, ка Луизијани и Мисисипију, преноси АП.
Нестанак струје је погодио велики део северних предграђа Хјустона и протезао се ка истоку до Галвестона.
Делови Батон Ружа, Луизијане и Њу Орлеанса добили су упозорења на озбиљне временске услове.
Упозорење на бујичну поплаву издато је данас у поподневним сатима за делове централног Мисисипија.