Асфалт, после три деценије и безброј обећања
ВЕЛИКО СРЕДИШТЕ: После безмало три деценије, више разних иницијатива мештана и безброј обећања коначно су асфалтиране Виноградарска и Улица 1. октобра, па су тако сада све улице у селу коначно покривене асфалтом.
Град Вршац ову инвестицију вредну 36 милиона динара остварио је у сарадњи са Владом Републике Србије и ЈП „Путеви Србије”.
- У асфалтиране две улице живи око три стотине житеља што је скоро четвртина становника места, од којих је тридесетак ђака који су свакодневно у школу ишло кроз прашину или блато - казао је помоћник градоначелнице Вршца Дејан Сантрач при обиласку завршнице радова.- Овом инвестицијом омогућили смо мештанима Великог Средишта да у 21. веку могу нормално да се крећу.
Члан Савета месне заједнице Велико Средиште Дејан Милојевић захвалио се у име житеља, рекавши да је урађен капитални пројекат, поготово што протеклих година није било великих инвестиција.
- Желим да се захвалим и становницима ових улица, мислим да су били добри домаћини радницима –казао је Милојевић.- Средиштани су више него задовољни и пуни захвалности свим учесницима пројекта којим је решен вишегодишњи проблем проласка наведеним улицама, посебно када је лоше време. Како је која власт долазила, сви су обећавали, али нико није ништа урадио, али ето дочекали смо и да ове улице добију асфалт после тридесет година.
Радови на уређењу саобраћајница, речено је , биће настављени по селима, у Вршцу и на ободима града.
З. Д.